TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Eens in de vijfduizend jaar verschijnt er een 'Great Evil' op aarde. Doel van dat grote kwaad: het vernietigen van alle leven.
In 2259 is het weer eens zover. Gelukkig is er iets dat de mensheid kan redden: 'the fifth element'. Dit vijfde element is Leeloo (Milla Jovovich), een alien die op z'n zachtst gezegd een tikje wereldvreemd is. Omdat lang niet iedereen haar een warm hart toedraagt, kan Leeloo het niet alleen af.
Gelukkig krijg ze hulp. In de vorm van de morsige taxichauffeur Korben Dallas (Bruce Willis) nog wel.
Dat klinkt allemaal nogal vreemd. Dat klopt ook: The Fifth Element is een vrij bizarre film. Een curieuze mengeling van briljante, prachtig geschoten scènes en – soms al even briljante – onzin. Let bijvoorbeeld op ruimteceleb Ruby Rhod of Gary Oldman als snoodaard Mr. Zorg.
Twee popiconen dienden als inspiratie voor de knotsgekke celeb Ruby Rhod: Michael Jackson en Prince. Ze waren zelfs allebei in beeld om de rol te spelen. Dat ging uiteindelijk niet door. De rol ging naar komiek Chris Tucker.
Toen The Fifth Element in 1997 verscheen was het de duurste Europese film aller tijden. Regisseur Luc Besson had zo'n 90 miljoen dollar nodig om de film te maken.
Het grootste deel daarvan ging op aan special effects. De film verdiende dat bedrag ruimschoots terug. Alleen in Frankrijk al kochten ruim zeven miljoen mensen een kaartje. Wereldwijd bracht The Fifth Element bijna 300 miljoen dollar op.
The Fifth Element is op maandag 15 september 2025 om 20:30 uur te zien op SBS9.
Hannah Mae, Billy Dans en SERA vormen jury Junior Songfestival: 'Wat een eer'
12:41AVROTROS: 'Nederland doet niet mee aan Songfestival 2026 als EBU Israël toelaat'
11:34Video: Teun en Ap over wat we nog meer kunnen verwachten in het nieuwe seizoen van Urk!
10:54De finale van De Slimste Mens 2025 is op een zaterdag te zien
10:32Sint & De Leeuw houdt traditie in stand en keert ook dit jaar terug