TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De dertienjarige Theo gaat met zijn moeder een dagje naar het museum. Dat culturele uitje loopt uit op een tragedie.
Terwijl ze in het Metropolitan Museum of Art in New York rondlopen, vindt daar een bomaanslag plaats. Theo's moeder komt om het leven.
In de chaos die daarop volgt, neemt hij een aandenken mee uit het museum. En niet zomaar een: Theo neemt het kostbare schilderij Het puttertje van Carel Fabritius mee.
Dat is in The Goldfinch het moment dat Theo's leven voor altijd zal veranderen. Na de aanslag neemt Mrs. Barbour (Nicole Kidman), de moeder van een klasgenoot, hem onder haar hoede.
Verder komt Theo in contact met antiekhandelaar Hobie (Jeffrey Wright). Die twee relaties zullen de rest van zijn leven bepalen.
The Goldfinch is gebaseerd op de gelijknamige roman van Donna Tartt. Zij kreeg er in 2014 de Pulitzer Prize voor.
Het schilderij dat Theo in de film steelt, hoort niet in het Metropolitan in New York. Het puttertje van Carel Fabritius behoort tot de collectie van het Mauritshuis in Den Haag.
Tartt zag het schilderij voor het eerst in 1993, twintig jaar voordat The goldfinch in de winkels lag.
Grote zorgen om vermiste Voice-winnaar Ben Saunders na vondst lichaam bij Arnhem
14:19Belgische omroep VRT vraagt ook uitstel aan over deelname aan Eurovisie Songfestival
13:23Robert ten Brink meent dat Pietentijd het Sinterklaasjournaal niet in de weg zit
10:41Op zoek naar echte liefde: deze singles doen mee aan Love Is Blind: Nederland
10:00Irene van de Laar samen met haar zoon te zien in Race across the World: 'Meedoen heeft mijn leven verrijkt'