TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De dertienjarige Theo gaat met zijn moeder een dagje naar het museum. Dat culturele uitje loopt uit op een tragedie.
Terwijl ze in het Metropolitan Museum of Art in New York rondlopen, vindt daar een bomaanslag plaats. Theo's moeder komt om het leven.
In de chaos die daarop volgt, neemt hij een aandenken mee uit het museum. En niet zomaar een: Theo neemt het kostbare schilderij Het puttertje van Carel Fabritius mee.
Dat is in The Goldfinch het moment dat Theo's leven voor altijd zal veranderen. Na de aanslag neemt Mrs. Barbour (Nicole Kidman), de moeder van een klasgenoot, hem onder haar hoede.
Verder komt Theo in contact met antiekhandelaar Hobie (Jeffrey Wright). Die twee relaties zullen de rest van zijn leven bepalen.
The Goldfinch is gebaseerd op de gelijknamige roman van Donna Tartt. Zij kreeg er in 2014 de Pulitzer Prize voor.
Het schilderij dat Theo in de film steelt, hoort niet in het Metropolitan in New York. Het puttertje van Carel Fabritius behoort tot de collectie van het Mauritshuis in Den Haag.
Tartt zag het schilderij voor het eerst in 1993, twintig jaar voordat The goldfinch in de winkels lag.
Naomi doet als slachtoffer van Ali B voor het eerst zelf haar verhaal in RTL Tonight
14:31Peter Gillis veroordeeld tot celstraf voor belastingfraude en taakstraf voor mishandeling Nicol Kremers
13:41Stephanie van Eer speelt hoofdrol in spannende nieuwe dramaserie Geheime Liefde
10:30Ali B. in hoger beroep veroordeeld tot 3 jaar cel
09:31De kijkers van Schiphol Airport vinden dat Ronald en Isabel veel te weinig te zien zijn in het derde seizoen