TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is aan Oprah Winfrey en haar boekenclub te danken dat The Help een bestseller werd. Al twee jaar na het verschijnen van het boek verfilmde regisseur Tate Taylor de debuutroman van Kahtryn Stockett.
In het Mississippi van de jaren 60 probeert de ambitieuze Skeeter (Emma Stone) het te maken als journalist. Veel verder dan een column in de lokale krant in haar geboorteplaats is ze tot nu toe nog niet gekomen.
Als ze in Mississippi aankomt, ontdekt Skeeter dat haar nanny en dienstmeid Constantine is verdwenen. Dat brengt haar op een idee: Skeeter gaat een boek schrijven over de belangrijke rol van Afro-Amerikaanse dienstmeiden in rijke blanke gezinnen in het zuiden van de VS.
Niet iedereen is in The Help blij met haar onderwerpkeuze. Rijke blanke families zijn bang dat Skeeter hun vuile was buiten gaat hangen.
De dienstmeiden vertrouwen haar ook niet. Tot ze gaat samenwerken met dienstmeiden Aibileen (Viola Davis) en Minny (Octavia Spencer).
Het had nog heel wat voeten in aarde voordat talkshowdiva Oprah Winfrey The Help in haar boekenrubriek kon bespreken. Het manuscript van Kathryn Stockett werd maar liefst zestig keer afgewezen voor ze uiteindelijk een uitgever vond.
Dat uitgerekend Tate Taylor de verfilming van Stocketts debuutroman voor zijn rekening nam is bijzonder: tijdens hun jeugd in Jackson, Mississippi waren Kathryn en Tate vrienden.
Streep door tweede seizoen Kees Flodder: Tatjana reageert
21:14Ze zijn er!: Dit zijn de eerste beelden van de Woeste Grond-film
20:50Nasrdin Dchar regisseert nieuwe dramaserie voor Omroep MAX
20:06Bert van Leeuwen over einde Het Familiediner: 'Het verveelt mij nog niet'
16:33De Bondgenoten komt tijdens Gouden Televizier-Ring Gala met een livestream