TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is aan Oprah Winfrey en haar boekenclub te danken dat The Help een bestseller werd. Al twee jaar na het verschijnen van het boek verfilmde regisseur Tate Taylor de debuutroman van Kahtryn Stockett.
In het Mississippi van de jaren 60 probeert de ambitieuze Skeeter (Emma Stone) het te maken als journalist. Veel verder dan een column in de lokale krant in haar geboorteplaats is ze tot nu toe nog niet gekomen.
Als ze in Mississippi aankomt, ontdekt Skeeter dat haar nanny en dienstmeid Constantine is verdwenen. Dat brengt haar op een idee: Skeeter gaat een boek schrijven over de belangrijke rol van Afro-Amerikaanse dienstmeiden in rijke blanke gezinnen in het zuiden van de VS.
Niet iedereen is in The Help blij met haar onderwerpkeuze. Rijke blanke families zijn bang dat Skeeter hun vuile was buiten gaat hangen.
De dienstmeiden vertrouwen haar ook niet. Tot ze gaat samenwerken met dienstmeiden Aibileen (Viola Davis) en Minny (Octavia Spencer).
Het had nog heel wat voeten in aarde voordat talkshowdiva Oprah Winfrey The Help in haar boekenrubriek kon bespreken. Het manuscript van Kathryn Stockett werd maar liefst zestig keer afgewezen voor ze uiteindelijk een uitgever vond.
Dat uitgerekend Tate Taylor de verfilming van Stocketts debuutroman voor zijn rekening nam is bijzonder: tijdens hun jeugd in Jackson, Mississippi waren Kathryn en Tate vrienden.
Roos Reedijk over het nieuwe seizoen Kopen Zonder Kijken: 'Alle presentatoren bijten zich er helemaal in vast'
09:47Heel Holland Bakt keert terug met een speciaal seizoen en is elke werkdag te zien
09:31Beste Zangers krijgt in ieder geval nog drie seizoenen
09:15De TV van gisteren: 1,3 miljoen kijkers zwaaien de Olympische Winterspelen 2026 uit met de sluitingsceremonie
06:00De familie-editie van Echte Meisjes in de Jungle stream je nu bij Videoland