TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Schuldgevoel, dat is de voornaamste reden dat de succesvolle cardioloog Steven Murphy (Colin Farrell) zich over tiener Martin (Barry Keoghan) ontfermt. Martins vader was namelijk een patiënt van hem; de man overleed op Stevens operatietafel.
Aanvankelijk ontvangen zijn vrouw Anna (Nicole Kidman) en hun kinderen de jongen met open armen. Langzaam maar zeker komen er barstjes in het harmonieuze gezinsbeeld.
Heeft Martins aanwezigheid daar iets mee te maken? Het lijkt er wel op, hij begint zich ook steeds vreemder te gedragen.
Na The Lobster is dit de tweede Engelstalige film van de Griekse regisseur Yorgos Lanthimos. Het beklemmende The Killing of a Sacred Deer draagt duidelijk zijn absurdistische en maatschappijkritische signatuur.
Deze combinatie van drama en (wraak)thriller is daardoor niet altijd makkelijk om naar te kijken, maar blijft wel fascineren.
Colin Farrell speelde de hoofdrol in The Lobster, de eerste Engelstalige film van Lanthimos. Dat beviel hen allebei zo goed dat de Ierse acteur ook de hoofdrol in The Killing of a Sacred Deer kreeg.
Nicole Kidman en Alicia Silverstone, die de moeder van Martin speelt, zijn allebei groot fan van de Griekse regisseur. Ze wilden zo graag met hem samenwerken dat ze hem praktisch om een rolletje smeekten.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur
06:43Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:33Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:27Samenvatting Nederland – Tunesië WK voetbal (video)
22:46Backstage: bijzondere opnames van Flikken Maastricht in televisiestudio (video)