TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Historische verhalen van epische proporties zijn in goede handen bij Ridley Scott, regisseur van films als Gladiator, Kingdom of Heaven en het onlangs verschenen Napoleon.
In The Last Duel gaat Scott terug naar het Frankrijk van de veertiende eeuw, voor het – op historische feiten gebaseerde – verhaal van ridder Jean de Carrouges (Matt Damon), zijn vrouw Marguerite (Jodie Comer) en jonkheer Jacques le Gris (Adam Driver). In drie hoofdstukken vertelt de film deze geschiedenis van vriendschap, verraad, geweld en machtsmisbruik.
Door dezelfde gebeurtenissen uit de gezichtspunten van de drie personages te tonen, laat Scott zien dat ieder zijn eigen waarheid heeft en dat de echte waarheid meer dan eens ligt bij degenen die het minst gehoord worden.
The Last Duel is de eerste film die Ben Affleck en Matt Damon samen hebben geschreven na hun succes met Good Will Hunting uit 1997. Dat dezen ze niet alleen: scenarioschrijver Nicole Holofcener (Enough Said) werd door hen aan boord gebracht om dit verhaal van een vrouwelijk perspectief te voorzien.
Matt Damon heeft geen sterke baardgroei, dus daarom moest de afdeling make-up een plakbaard gebruiken voor The Last Duel. Die maakte twintig verschillende versies om uit te proberen. Naar verluid beviel het dragen van een nepbaard Damon niet bepaald. Hij kreeg er uitslag van en moest daarom tussen het filmen door ijs tegen zijn gezicht houden.
Op deze BN'er lijkt Claudia uit Winter Vol Liefde volgens de kijkers
12:41Kijker heeft het gemunt op Maarten Blom uit Een Huis Vol: 'Luie vreetzak'
11:33De streamingtip van de week: Winter Vol Liefde
11:31Deze BN'ers staan centraal in de winterspecial van Casa di Beau 2026
10:29Moeder van Winter Vol Liefde-Andre blijkt Songfestivalzangeres