TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De superhelden in The League of Extraordinary Gentlemen zijn niet zomaar superhelden: het zijn legendarische personages uit de literatuur.
Aan het hoofd van dit exclusieve gezelschap staat de avonturier Allan Quatermain (Sean Connery). Zijn League of Extraordinary Gentlemen is op z'n zachtst gezegd een bont gezelschap.
Quatermain werkt namelijk samen met kapitein Nemo (bekend uit de boeken van Jules Verne), Mina Harker (die in een vampier veranderde nadat Dracula zijn oog op haar liet vallen), de Amerikaanse geheim agent Tom Sawyer (uit de boeken van Mark Twain), Dorian Gray (die zelf niet ouder wordt omdat zijn portret dat al doet), Dr. Jekyll en zijn alter ego Mr. Hyde én Rodney Skinner (beter bekend als de onzichtbare man).
Al met al een aardig zootje ongeregeld dus, die met al hun verschillende krachten veel gedaan kunnen krijgen.
En dat is maar goed ook, want ze krijgen het flink voor de kiezen. De mysterieuze superschurk Fantom is namelijk van plan een wereldoorlog te ontketenen door de leiders van een aantal grote Europese landen tegen elkaar op te zetten. Quatermain en zijn team hebben drie dagen de tijd om die ramp af te wenden.
The League of Extraordinary Gentlemen is gebaseerd op de comics van Alan Moore. Moore was niet te spreken over deze verfilming, vooral omdat de filmmakers op veel plekken van zijn originele verhaal zijn afgeweken.
De TV van gisteren: Zweverige types vallen niet in de smaak bij Het Roer Om-kijkers
06:47Vanavond op TV: Brieven aan Hueting, Winter vol liefde, The Adjustment Bureau
21:59Vader van Valentijn Driessen overleden: 'Precies gegaan zoals hij wilde'
20:14Rob Geus en John van den Heuvel ondernemen juridische stappen na uitlatingen Johan Derksen over sauna
15:45Zo mis je geen moment van de uitreiking van de Gouden RadioRing 2026