TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Daarvoor is in The Martian behoorlijk wat creativiteit nodig. Voor hij het weet is Watney (Matt Damon) op zoek naar antwoorden op vragen die nooit eerder bij hem op waren gekomen.
'Hoe teel je aardappelen op Mars?' is er zo eentje. Na een hoop gefröbel in zijn Marsbasis weet Watney met succes een paar aardappelplantjes te poten. Is-ie toch mooi de beste botanist op Mars.
Aardappelen telen op een dode planeet is natuurlijk knap, maar je bent er nog niet mee thuis. Als Watney NASA duidelijk heeft gemaakt dat hij nog leeft, moet hij ook nog zien te overleven tot het moment dat een reddingsmissie Mars bereikt.
Dat kan nog wel een paar jaar duren. The Martian biedt Watney dus volop gelegenheid om zijn creativiteit en wetenschappelijke vernuft bot te vieren.
Ondanks alle tegenspoed weet Watney de moed er behoorlijk in te houden tijdens al zijn experimentjes. Hij grapt zich een weg door zijn ruimtedagboek en maakt er dus het beste van.
Ondertussen werken ruimtevaarttechneuten van over de hele wereld aan manieren om Watney levend van Mars af te krijgen.
Met The Martian verfilmde Blade Runner-regisseur Ridley Scott het gelijknamige boek van Andy Weir.
Weir schreef dat boek op eigen houtje, zonder hulp van een uitgever, en publiceerde het in delen op zijn eigen website. Pas toen zijn zelfgefabriceerde e-book de bestsellerlijsten haalde, werden uitgeverijen wakker.
In deze nieuwe spelshow maakt Soy Kroon binnenkort ook zijn opwachting
09:25Oeps: SBS6 blundert en zet uitslag De Bondgenoten te vroeg online
08:53De TV van gisteren: Kijkers reageren behoorlijk wisselend op De Kerststal van Nederland
08:00Exclusief: Deze zeven BN'ers doen mee aan No Way Back VIPS 2026!
06:47Vanavond op TV: In de voetsporen van de jaren 80, Grote gezinnen, grote vakanties, John Wick: Chapter 3 - Parabellum