TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Daarvoor is in The Martian behoorlijk wat creativiteit nodig. Voor hij het weet is Watney (Matt Damon) op zoek naar antwoorden op vragen die nooit eerder bij hem op waren gekomen.
'Hoe teel je aardappelen op Mars?' is er zo eentje. Na een hoop gefröbel in zijn Marsbasis weet Watney met succes een paar aardappelplantjes te poten. Is-ie toch mooi de beste botanist op Mars.
Aardappelen telen op een dode planeet is natuurlijk knap, maar je bent er nog niet mee thuis. Als Watney NASA duidelijk heeft gemaakt dat hij nog leeft, moet hij ook nog zien te overleven tot het moment dat een reddingsmissie Mars bereikt.
Dat kan nog wel een paar jaar duren. The Martian biedt Watney dus volop gelegenheid om zijn creativiteit en wetenschappelijke vernuft bot te vieren.
Ondanks alle tegenspoed weet Watney de moed er behoorlijk in te houden tijdens al zijn experimentjes. Hij grapt zich een weg door zijn ruimtedagboek en maakt er dus het beste van.
Ondertussen werken ruimtevaarttechneuten van over de hele wereld aan manieren om Watney levend van Mars af te krijgen.
Met The Martian verfilmde Blade Runner-regisseur Ridley Scott het gelijknamige boek van Andy Weir.
Weir schreef dat boek op eigen houtje, zonder hulp van een uitgever, en publiceerde het in delen op zijn eigen website. Pas toen zijn zelfgefabriceerde e-book de bestsellerlijsten haalde, werden uitgeverijen wakker.
Nikkie de Jager was bijna duo met Cornald Maas bij Songfestival
09:03Hilarisch: Bejaard echtpaar onthult in Vandaag Inside actief seksleven: ‘Kan altijd de laatste keer wezen’
08:55El Che gaat in tegen Robert in De Bondgenoten: 'Je bent gewoon een slappe l*l'
08:48Video: Zangeres Anouk weigert auditie te doen voor selectiecommissie van het Songfestival
08:41De TV van gisteren: Eva Jinek profiteert met talkshow van witte rook uit Sixtijnse Kapel