TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Huurmoordenaar Arthur Bishop (Jason Statham) is de beste in zijn vak. Hij is zo goed omdat hij zijn opdrachten altijd koelbloedig en met uiterste precisie uitvoert, zonder ooit sporen achter te laten. Die methodische werkwijze heeft hem de bijnaam The Mechanic opgeleverd.
Die houding heeft Bishop ver gebracht, dus zorgt hij ervoor dat hij altijd zakelijk blijft. Totdat zijn beste vriend en leermeester Harry McKenna (Donald Sutherland) wordt vermoord. De moord maakt het werk voor Arthur ineens persoonlijk: hij moet en zal wraak nemen op degene die Harry’s dood op zijn geweten heeft.
Zijn wraakgevoelens maken het voor The Mechanic al moeilijk om net zo geordend en emotieloos te werk te gaan als anders, het wordt nog een stapje ingewikkelder als Harry’s zoon Steve (Ben Foster) hem benadert. Hij wil zijn vaders dood wreken, maar van het huurmoordenaarsvak heeft hij geen kaas gegeten.
Dat betekent dat Bishop niet alleen zijn eigen wraakmissie heeft om zich mee bezig te houden: hij moet Steve ook nog eens de fijne kneepjes van het vak bijbrengen.
The Mechanic is een remake van de gelijknamige film uit 1972. Hierin speelde Charles Bronson de rol van Arthur Bishop. Samen met zijn hoofdrol in de Death Wish-films maakt dat Bronson zo’n beetje het boegbeeld van de wraakfilm.
Dit is de cast van de nieuwe Baantjer-serie
16:37Vriend van veelbesproken Anouk uit De Bondgenoten laat via Mercedes van zich horen
15:52Tijs van den Brink betrokken bij ernstig verkeersongeluk: 'Richten op herstel'
15:32Jeremy Clarkson pakt tv-programma's weer op na kankerdiagnose
13:56Astrid Holleeder 'schoot tekort' in RTL Tonight: 'Dat wil niemand horen'