TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog steelt Hitler door heel Europa waardevolle kunstschatten voor zijn eigen museum. Nu de Duitsers de oorlog lijken te verliezen, is de kans groot dat die kunstwerken vernietigd gaan worden.
Dat kan professor Frank Stokes (George Clooney, die de film ook regisseerde én meeschreef aan het script) niet zomaar laten gebeuren. Hij weet president Roosevelt over te halen een legereenheid samen te stellen die de kunstwerken moet gaan redden.
Die legereenheid – The Monuments Men genaamd – bestaat niet bepaald uit doorsneesoldaten. De leden zijn stuk voor stuk kunstkenners en ze zijn ook de jongsten niet meer. Van oorlog voeren hebben Stokes en zijn collega's (gespeeld door topacteurs als Matt Damon, John Goodman, Bill Murray en Cate Blanchett) al helemaal geen kaas gegeten.
Zo'n stelletje oude knarren, achter vijandelijke linies op zoek naar waardevolle kunstschatten, dat klinkt allemaal behoorlijk onwaarschijnlijk. En toch is The Monuments Men op waarheid gebaseerd. Tijdens de Tweede Wereldoorlog waren er inderdaad zo'n 350 geallieerde Monuments Men: kunstenaars, curatoren en andere kunstkenners die de taak hadden belangrijke kunstwerken te beschermen.
Jean-Paul uit B&B Vol Liefde werkt aan realityserie, samen met deze oud-kandidate
10:45Urk!-tweeling Gerda en Mathilde geeft update na ziekenhuisopname in Spanje
09:57André en Janny keren op deze datum terug op tv met hun nieuwe programma Beestenboel
09:31De TV van gisteren: pijnlijke plottwist bij Paul in B&B Vol Liefde verbijstert kijkers
06:47Vanavond op TV: Nederland op film, Secret duets, Ted