TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog steelt Hitler door heel Europa waardevolle kunstschatten voor zijn eigen museum. Nu de Duitsers de oorlog lijken te verliezen, is de kans groot dat die kunstwerken vernietigd gaan worden.
Dat kan professor Frank Stokes (George Clooney, die de film ook regisseerde én meeschreef aan het script) niet zomaar laten gebeuren. Hij weet president Roosevelt over te halen een legereenheid samen te stellen die de kunstwerken moet gaan redden.
Die legereenheid – The Monuments Men genaamd – bestaat niet bepaald uit doorsneesoldaten. De leden zijn stuk voor stuk kunstkenners en ze zijn ook de jongsten niet meer.
Van oorlog voeren hebben Stokes en zijn collega's (gespeeld door topacteurs als Matt Damon, John Goodman, Bill Murray en Cate Blanchett) al helemaal geen kaas gegeten.
Zo'n stelletje oude knarren, achter vijandelijke linies op zoek naar waardevolle kunstschatten, dat klinkt allemaal behoorlijk onwaarschijnlijk. En toch is The Monuments Men op waarheid gebaseerd.
Tijdens de Tweede Wereldoorlog waren er inderdaad zo'n 350 geallieerde Monuments Men: kunstenaars, curatoren en andere kunstkenners die de taak hadden belangrijke kunstwerken te beschermen.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Albert Heijn Kerstreclame 2025: Jeroen van Koningsbrugge straalt twee keer
08:15De TV van gisteren: Sint brengt meerdere bezoekjes op Nederlandse tv
06:47Vanavond op TV: Protection, De bondgenoten, The Help
06:00Advent dag 6 | Leef mee met de kandidaten van Vals Spel op Videoland
22:05Dit zijn de afvallers van de vierde aflevering van The Masked Singer 2025