TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Roman zit al een hele tijd in de gevangenis. Ruim tien jaar ondertussen.
Hij zit daar vanwege een ernstig geweldsdelict. Het korte lontje dat tot zijn opsluiting heeft geleid, is Roman (Matthias Schoenaerts) na al die jaren nog steeds niet kwijt.
Dat hij er pas de helft van zijn straf op heeft zitten is dus misschien niet eens zo erg. Hij is nog niet klaar voor een terugkeer in de maatschappij.
Toch wil het personeel van de gevangenis hem voorbereiden op een leven buiten de gevangenismuren. Zo komt Roman in The Mustang bij de ervaren paardentrainer Myles (Bruce Dern) terecht.
Hij runt een programma waarin gevangenen helpen wilde mustangs te temmen. Door zijn omgang met de paarden krijgt Roman stukje bij beetje zijn menselijkheid terug.
Het rehabilitatieprogramma dat je in The Mustang ziet bestaat echt. Er zijn er zelfs verschillende.
De programma’s doen meer dan alleen gevangenen voorbereiden op hun terugkeer in de maatschappij. Ze zijn ook bedoeld om de hoeveelheid wilde paarden in de VS onder controle te houden.
Acteur Thomas Smittle, die in de film gevangene Tom speelt, heeft echt meegedaan aan zo’n programma. De ruin die hij temde werd uiteindelijk voor 8500 dollar verkocht.
Vandaag staat de tweede speelronde in de groepen C en D op het programma van het WK voetbal. Brazilië komt opnieuw in actie, terwijl in groep D de Verenigde Staten en Australië uitmaken wie de perfecte start van het toernooi een vervolg geeft.
Zien: De eerste beelden van de reboot van de serie Fort Alpha
10:19Arjen Lubach strikt Jelka van Houten en Donny Ronny voor zijn nieuwe show Taskmaster
08:14De TV van gisteren: Kijkers schrikken van ‘ongepaste’ opmerking Sayf in De Bondgenoten
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, Jumanji