TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sinds de dood van haar man is Kay Graham (Meryl Streep) eigenaar van The Washington Post. In 1971 is dat niet veel meer dan een lokale krant: in Washington veel gelezen, maar daarbuiten legt de Post het af tegen The New York Times.
Een beursgang moet het kapitaal opleveren om daar verandering in te brengen. Dan krijgt hoofdredacteur Ben Bradlee (Tom Hanks) geheime overheidsdocumenten over de Vietnamoorlog in handen. Hij wil publiceren; niet alleen is de nieuwswaarde groot, volgens hem staat ook de persvrijheid op het spel. Graham twijfelt. Ze is bang potentiële investeerders af te schrikken.
Regisseur Steven Spielberg maakt van dit waargebeurde verhaal in The Post een pleidooi voor de vrije pers en een ode aan de dapperheid en het doorzettingsvermogen van Graham, Bradlee en hun collega’s. Tussen de regels door trekt hij parallellen met het huidige Amerika.
Steven Spielberg wilde The Post zo snel mogelijk afmaken. Volgens waren de parallellen tussen het verhaal en de toestand van Amerika zo duidelijk en belangrijk dat de film snel af moest zijn. Dat lukte: volgens Meryl Streep duurde de opnames van mei 2017 tot eind juli, net iets meer dan twee maanden dus. Zo'n twee weken later was Spielberg al klaar met de montage.
Al met duurde het vanaf het moment dat de scenarioschrijvers aan het werk gingen slechts negen maanden tot de film af was. Zeker voor Hollywood, waar het jaren kan duren om een film te maken, is dat ongekend snel.
'Dit is het mooiste fragment van dit seizoen van B&B Vol Liefde'
11:01Met dit programma keert Huub Stapel als presentator terug op tv
10:10Zo laat moet je klaarzitten voor de reünie van B&B Vol Liefde op Videoland
10:00Paul de Leeuw verklapt welk tv-programma hij het liefst kijkt: 'Ik moet daar ontzettend om lachen'
10:00Fockeline Ouwerkerk dolblij dat het tweede seizoen van Zussen er is: 'Nog niet klaar met Nienke'