TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Londen, eind negentiende eeuw. Het gaat gruwelijk fout tijdens een voorstelling van de jonge illusionisten Alfred Borden (Christian Bale) en Robert Angier (Hugh Jackman).
Een ingewikkelde truc mislukt en assistente Julia (Piper Perabo), tevens Roberts vrouw, komt om het leven.
Alfred en Robert raken vervolgens in een felle concurrentiestrijd verwikkeld, waarbij ze elkaar keer op keer proberen af te troeven.
Met The Prestige levert regisseur Christopher Nolan (Memento, The Dark Knight, Interstellar) een prachtig vormgegeven, sfeervolle film af, die is gestructureerd als een van de vele illusies die voorbijkomen.
David Bowie heeft een dankbare bijrol als de briljante wetenschapper Nicola Tesla. De weelderige decors en het camerawerk van Nolans toenmalige vaste cameraman Wally Pfister werden genomineerd voor een Oscar.
Regisseur Christopher Nolan staat erom bekend dat hij graag met tijd speelt in zijn films. Geen van zijn films heeft een chronologisch vertelt verhaal.
Ook de The Prestige springt veel door de tijd. Heel veel zelf. In de film zitten 146 tijdssprongen. Dat betekent voor de film van 130 minuten dus ruim een tijdsprong per minuut.
Vraag van Fred in B&B Vol Liefde ontketent storm aan reacties van kijkers: 'Dit is toch van de zotte'
16:01Medisch Centrum West-actrice Marjolein Sligte overleden
14:07Make Up Your Mind onthult eerste beelden van nieuw seizoen met 34 BN'ers
13:47Woeste Grond verlaat de boerderij: dit kunnen we al een beetje verwachten van de speelfilm
13:14Eerste beelden Taskmaster: Arjen Lubach laat vijf comedians flink zweten