TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2015 verscheen de Noorse rampenfilm The Wave, waarin regisseur Roar Uthaug Hollywoodachtig spektakel en Scandinavisch drama samenbracht.
Drie jaar later kwam dit vervolg. Hoofdpersoon is opnieuw geoloog Kristian (Kristoffer Joner). Hij is een gebroken man: zijn huwelijk met Idun (Ane Dahl Torp) is op de klippen gelopen en hun kinderen ziet hij nauwelijks meer. Dan vindt hij aanwijzingen dat de kans groot is dat er nabij Oslo een verwoestende aardbeving gaat plaatsvinden. Net als drie jaar geleden gelooft niemand hem, totdat het te laat is. Lukt het Kristian om Idun en hun kinderen op tijd uit de hoofdstad te halen?
The Quake komt wat traag op gang, maar de tweede helft van de film biedt volop spanning, actie en knap gemaakte special effects.
Acteur Kristoffer Joner keert na The Wave dus terug in The Quake. Ook de acteurs die in The Wave Kristians vrouw en kinderen spelen, zijn weer van de partij.
Regisseur Roar Uthaug is er niet meer bij. Na het succes van The Wave vertrok hij naar Hollywood om Tomb Raider te maken.
Twee Europese toplanden staan vanavond tegenover elkaar in de kwartfinales van het WK voetbal. Spanje en België beschikken allebei over een selectie vol sterren, waardoor alle ingrediënten aanwezig zijn voor een boeiende krachtmeting.
Beau vertrekt, maar Anouk blijft: kijkers De Bondgenoten gaan los
10:19Estavana Polman hint op Beter Laat Dan Nooit-versie met Wilfred, Johan en René
09:15De TV van gisteren: ruim 2,2 miljoen kijkers zien WK-avontuur voor Marokko eindigen
09:06Schema halve finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden en uitslagen
06:47Vanavond op TV: WK voetbal: Spanje - België , Richard Groenendijk: Voor Iedereen Beter, Demolition Man