TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De ster van Titanic sleepte eerder nominaties in de wacht voor rollen in The Aviator, Blood Diamond en The Wolf of Wall Street, maar steeds kaapte een andere acteur de prijs voor zijn neus weg.
Met zijn rol in The Revenant kwam daar een einde aan. Leo is in deze film pelsjager Hugh Glass. Tijdens een gevaarlijke expeditie in de ijskoude winter van 1823 takelt een enorme beer Hugh gruwelijk toe.
Hughs pelsjagende collega’s denken dat hij dood is, dus laten ze hem achter terwijl ze zelf op de vlucht slaan. Een van hen doodt Hughs zoon.
Alleen is Hugh niet dood. Integendeel, de toegetakelde Hugh gaat weer op pad. Zijn doel: wraak op de man die hem verraden heeft en zijn zoon doodde.
De opnames van The Revenant waren al even zwaar als de ontberingen die Hugh in de film moest doorstaan. DiCaprio ploeterde dagenlang door de sneeuw. Ook at Leo – die vegetariër is – tijdens het filmen een stuk rauwe bizonlever.
The Revenant heeft Leo naast zijn Oscar ook de nodige survivalskills opgeleverd. Hij leerde hoe je in de sneeuw een vuur kunt bouwen en kunt jagen met oude wapens.
Dankzij de film weet DiCaprio nu ook het een en ander van oude medische technieken en spreekt hij twee native American-talen: Pawnee en Arikara.
Partnerbijdrage
De feestdagen worden dit jaar extra bijzonder op BBC NL. Met nieuwe kerstspecials van Death in Paradise, Beyond Paradise en Call the Midwife staat de zender garant voor spanning, warmte en ontroering.
Vanavond op TV: Het Kerst Muziekgala 2025, Medisch Centrum West, Anaconda
00:01Advent dag 23 | Win 1 van de 3 boeken van Ewout van Ewout Genemans
22:05Dit zijn de 12 potentiële deelnemers van B&B Vol Liefde 2026
19:54Onderbroeken tellen en dozen stapelen: Een Huis Vol begint weer vertrouwd chaotisch
19:31Martijn Krabbé geeft openhartig interview in seizoensafsluiter RTL Tonight