TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Iraniër Ashgar Farhadi is een grote naam in de internationale cinema.
Van de negen films die hij tot nu toe regisseerde, wonnen er twee de Oscar voor beste buitenlandse film: A Separation en deze film.
Farhadi kan vanwege de censuur in zijn land niet alles tonen. Toch weet hij op een subtiele manier heel veel te vertellen.
Als zijn personages het bijvoorbeeld over een sekswerker hebben, spreken ze over ‘iemand met een wild leven’.
Wat vooral knap is aan The Salesman is hoe Death of a Salesman, de toneelklassieker van Arthur Miller die de hoofdpersonen repeteren, symbool staat voor hun eigen leven.
We zien hoe Rana (Taraneh Alidoosti) en Emad (Shahab Hosseini) moeten verhuizen omdat hun appartement op instorten staat. In hun nieuwe huis wordt Rana belaagd wanneer ze alleen thuis is. Emad kan dit niet verkroppen en gaat op zoek naar de dader.
Ashgar Farhadi was niet aanwezig bij de ceremonie toen de film de Oscar won. Dit kwam omdat toenmalig president van de Verenigde Staten Donald Trump een inreisverbod voor inwoners van verschillende landen met grotendeels moslimbevolking had ingesteld.
Daar viel Iran ook onder.
Farhadi zei dat hij zelfs niet zou komen als er een uitzondering voor hem gemaakt zou worden, uit respect voor de inwoners van zijn land.
De deelnemers van het derde seizoen van Het Jachtseizoen: Most Wanted zijn bekend
14:01Dit gerucht gaat al rond over B&B Vol Liefde 2026
13:33Sandra uit Married at First Sight 2026 wist van tevoren al wie haar match was: 'Ben gaan googelen'
13:24Anouk briest in De Bondgenoten: 'Ik haat dat wijf'
12:00Dit zie je met Koningsdag 2026 op tv