TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Iraniër Ashgar Farhadi is een grote naam in de internationale cinema.
Van de negen films die hij tot nu toe regisseerde, wonnen er twee de Oscar voor beste buitenlandse film: A Separation en deze film.
Farhadi kan vanwege de censuur in zijn land niet alles tonen. Toch weet hij op een subtiele manier heel veel te vertellen.
Als zijn personages het bijvoorbeeld over een sekswerker hebben, spreken ze over ‘iemand met een wild leven’.
Wat vooral knap is aan The Salesman is hoe Death of a Salesman, de toneelklassieker van Arthur Miller die de hoofdpersonen repeteren, symbool staat voor hun eigen leven.
We zien hoe Rana (Taraneh Alidoosti) en Emad (Shahab Hosseini) moeten verhuizen omdat hun appartement op instorten staat. In hun nieuwe huis wordt Rana belaagd wanneer ze alleen thuis is. Emad kan dit niet verkroppen en gaat op zoek naar de dader.
Ashgar Farhadi was niet aanwezig bij de ceremonie toen de film de Oscar won. Dit kwam omdat toenmalig president van de Verenigde Staten Donald Trump een inreisverbod voor inwoners van verschillende landen met grotendeels moslimbevolking had ingesteld.
Daar viel Iran ook onder.
Farhadi zei dat hij zelfs niet zou komen als er een uitzondering voor hem gemaakt zou worden, uit respect voor de inwoners van zijn land.
Partnerbijdrage
Maak je klaar voor een bloedstollend potje verstoppertje in The House of Hide & Seek. In deze nieuwe familieshow van RTL 4, gepresenteerd door Buddy Vedder en Jamai Loman, draait alles om spanning, tactiek en slim spelen.
Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carrière aan mij te danken'
10:00Hélène Hendriks blikt vooruit op De Staatsloterij Show: 'Dit is levensgroot apenkooien'
09:57De TV van gisteren: veelbesproken finale The Voice of Holland ooit bezorgt RTL Tonight kijkcijferrecord
22:30Dit is de winnaar van The Voice of Holland 2026
15:04Terug van weggeweest: deze MAFS-koppels laten zien hoe het kan slagen