TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Voor museumcurator Christian (Claes Bang) komt alles tegelijk.
Hij is druk met de voorbereidingen voor een nieuwe expositie. Terwijl hij daarmee bezig is worden zijn portemonnee en telefoon gerold.
Samen met een collega die handig is met computers weet Christian zijn telefoon weer te lokaliseren. Dat detective spelen leidt wel af.
Zo heeft Christian niet in de gaten dat het hippe pr-bureau dat de reclamecampagne voor de expositie maakt een wel heel controversieel spotje heeft afgeleverd.
En dat is nog maar een deel van de chaos in The Square, een bijtende satire op de in zichzelf gekeerde kunstwereld. Regisseur Ruben Östlund (Turist) laat zijn hoofdpersonen van de ene naar de andere gênante situatie struikelen.
Hoogtepunt: een kunstenaar die zijn performance tijdens een chic diner in het museum wel heel ver doorvoert.
Terry Notary speelt kunstenaar die die performance doet. Hoewel hij niet heel bekend is, was hij wel te zien in een paar blockbusters.
Notary werkte als stuntman mee aan onder meer de The Hobbit-trilogie en de nieuwe Planet of the Apes-films. In die laatste films verzorgde hij de bewegingen van de aap Rocket.
Ook in Kong: Skull Island speelt Notary een aap. Hij is titelheld King Kong.
Volgens Terry Notary bestond het publiek waar hij in The Square voor optreedt echt uit de Zweedse kunstelite. Ze vonden zijn performance allemaal fantastisch, vertelde de acteur in een interview.
Dit zijn de favoriete liedjes van Cornald Maas tijdens het Eurovisie Songfestival 2026
09:55Johan Derksen snapt niets van uitslag The Voice of Holland: ‘Sanne stak er met kop en schouders bovenuit’ (video)
09:29Tommie Christiaan ontmoet zijn oude drugsdealer in EO-programma Hel of Hotel
08:47Video: De Bondgenoten-Fianca over haar avontuurtjes met Casper: ‘Het was een project’
07:54Presentator Wilfred Genee is tijdelijk afwezig bij Vandaag Inside