TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
'Een coming-of-age-film voor volwassenen die het gevoel hebben dat ze nog steeds niet volwassen zijn.'
Zo beschrijft de Noorse regisseur Joachim Trier zijn eigenzinnige dramafilm The Worst Person in the World.
Hoofdpersonage Julie heeft last van het dertigersdilemma: ze het gevoel dat haar leven stilstaat en twijfelt over haar carrière, haar relaties en zichzelf. Ze lijkt alles mee te hebben en toch is ze niet gelukkig. Daardoor voelt ze zich de slechtste persoon op aarde.
Toch brengt Trier het verhaal juist heel empathisch en vol subtiliteit. Het levert een eerlijke en herkenbare verkenning van de zoektocht naar identiteit in de moderne wereld op.
Dat Julies situatie heel invoelbaar is, komt voor een groot deel door de gelaagde acteerprestatie van Renate Reinsve in haar eerste hoofdrol. Haar leven had ook heel anders kunnen lopen. Ze had besloten te stoppen met acteren omdat ze klaar was met de filmwereld.
De dag na die beslissing werd ze onverwachts gebeld door Joachim Trier die haar deze levensveranderende rol in The Worst Person in the World aanbood. Het leverde haar de prijs voor beste actrice op het filmfestival van Cannes op.
EO schrapt na 25 jaar Het familiediner: 'Maar we maken nog één seizoen'
08:53De TV van gisteren: Kijkers blijven ondermaats presterend Got Talent de rug toekeren
08:30Johan Derksen keihard over Ruben van der Meers eerbetoon aan Paulien Cornelisse bij Renze: 'Tenenkrommend'
08:24Malgosia blijft bij felle kritiek op Good luck guys-Jay: 'Ze gaven me gelijk!'
08:05Paulien Cornelisse na overlijden meest gezochte persoon in onlinearchief Beeld & Geluid