TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
'Een coming-of-age-film voor volwassenen die het gevoel hebben dat ze nog steeds niet volwassen zijn.'
Zo beschrijft de Noorse regisseur Joachim Trier zijn eigenzinnige dramafilm The Worst Person in the World.
Hoofdpersonage Julie heeft last van het dertigersdilemma: ze het gevoel dat haar leven stilstaat en twijfelt over haar carrière, haar relaties en zichzelf. Ze lijkt alles mee te hebben en toch is ze niet gelukkig. Daardoor voelt ze zich de slechtste persoon op aarde.
Toch brengt Trier het verhaal juist heel empathisch en vol subtiliteit. Het levert een eerlijke en herkenbare verkenning van de zoektocht naar identiteit in de moderne wereld op.
Dat Julies situatie heel invoelbaar is, komt voor een groot deel door de gelaagde acteerprestatie van Renate Reinsve in haar eerste hoofdrol. Haar leven had ook heel anders kunnen lopen. Ze had besloten te stoppen met acteren omdat ze klaar was met de filmwereld.
De dag na die beslissing werd ze onverwachts gebeld door Joachim Trier die haar deze levensveranderende rol in The Worst Person in the World aanbood. Het leverde haar de prijs voor beste actrice op het filmfestival van Cannes op.
De TV van gisteren: 2 voor 12 klopt Slimste mens vlak voor finaleweek
06:47Vanavond op TV: Off the record, Premiejagers, The Pope's Exorcist
06:00Boxing Stars 2026 kijken: zo volg je de wedstrijden live
22:24Deze kandidaten zien we terug in de finaleweek van De Slimste Mens najaar 2026
16:01Nieuws van de Dag komt met extraatje voor kijkers na reguliere uitzending