TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In barre tijden staan helden op op plekken waar je ze niet verwacht. Jan Zabinski (Johan Heldenbergh) en zijn vrouw Antonina (Jessica Chastain) zijn zulke mensen.
Het echtpaar beheert de dierentuin van Warschau. Als de nazi's op 1 september 1939 de stad bombarderen, blijft er van hun dierentuin weinig over. Ze gebruiken de restanten om goed te doen. De varkensboerderij die ze er beginnen is slechts een dekmantel: hun dierentuin is een schuilplaats voor Joodse onderduikers. Zo redden de Zabinski’s gedurende de bezetting de levens van zo’n driehonderd mensen, recht onder de ogen van nazi-zoöloog Lutz Heck (Daniel Brühl).
The Zookeeper’s Wife is een verfilming van het gelijknamige non-fictieboek van Diane Ackerman. Zij gebruikte tijdens het schrijven de niet eerder gepubliceerde dagboeken van Antonina als inspiratiebron en referentiekader.
Hoewel The Zookeeper's Wife een serieuze film is, was er op de set ruimte voor een lolletje op zijn tijd. Tenminste, als we hoofdrolspeelster Jessica Chastain mogen geloven. Volgens haar leerde tegenspeler Daniel Brühl haar tussen de opnames door 'de ranzigste Duitse scheldwoorden'.
The Zookeeper's Wife is op vrijdag 14 februari 2025 om 20:30 uur te zien op NET 5.
De TV van gisteren: Veel kijkers voor slotaflevering De Hanslers: van de Piste naar de Playa
07:00GTST Spoilers - maandag 19 t/m donderdag 22 januari 2026
06:47Vanavond op TV: Onbekend en wereldberoemd: Gebroeders van Lymborch, Medisch Centrum West, Wrong Place
20:32Kijkers van De Hanslers blijven massaal team Denise
15:45'Malou Petter wordt de nieuwe Roos Moggré bij EenVandaag'