TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Met La loi du marché en En guerre maakte regisseur Stéphane Brizé twee films met acteur Vincent Lindon over onrechtvaardigheid op de arbeidsmarkt.
Daar deed hij dat vanuit het perspectief van de arbeider, in Un autre monde speelt Lindon iemand die hoger op de ladder staat. Als bedrijfsleider in een fabriek heeft Philippe de verantwoordelijkheid over honderden medewerkers. Van zijn meerderen moet hij 10 procent van hen ontslaan.
Niet omdat ze overbodig zijn, maar puur omdat het de aandeelhouders meer rendement oplevert. Philippes gezin gaat gebukt onder de zware werkdruk: zijn vrouw wil scheiden en zijn zoon krijgt een zenuwinzinking.
Zo maakt Brizé in Un autre monde duidelijk dat binnen een stelsel dat de hebberigheid van de allerrijksten faciliteert zelfs leidinggevenden soms machteloos zijn. Hij laat daarbij knap zien dat zijn personages meer zijn dan nummers; ze zijn stuk voor stuk mensen.
Vincent Lindon levert een heel knappe acteerprestatie in Un autre monde. Zijn personage is zeker niet feilloos, maar ook geen slecht persoon. Philippe zit vooral in een lastige situatie en weet zich er geen raad meer mee. Lindon zorgt ervoor dat de kijker, kan begrijpen wat hij doormaakt, zonder dat hij dat hoeft uit te spreken.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur