TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dat is ook wel begrijpelijk. Adam Sutler (John Hurt) regeert met harde hand. Steeds perkt hij de vrijheid van het volk een beetje in.
Zogenaamd met een goede reden: terrorismebestrijding. Maar eigenlijk is het Sutler altijd om totale macht te doen geweest. En die heeft hij nu ook. Mensen kunnen zich haast niet meer heugen dat hij niet aan de macht was. Dat ze niet vrij zijn is vanzelfsprekend. Behalve voor V.
Deze mysterieuze gemaskerde held (Hugo Weaving) neemt het in zijn eentje tegen het regime op. Zijn doel: het systeem langzaam maar zeker aan het wankelen brengen.
Hij hoeft dat in V for Vendetta niet meer helemaal alleen te doen. Als V een jonge vrouw het leven redt, kan hij haar niet meer laten gaan: ze weet nu wie hij is, dat is te gevaarlijk. Stukje bij beetje weet hij deze Evey (Natalie Portman) te overtuigen van Sutlers boosaardigheid. Tot ze besluit V te helpen in zijn strijd.
Oorspronkelijk zou James Purefoy de rol van V spelen. De opnames van V for Vendetta waren al vier weken bezig toen Hugo Weaving de rol overnam. Regisseur James McTeigue vond het zonde om de scènes met Purefoy weg te gooien. Hij liet Weaving de dialogen opnieuw inspreken en plakte die over de beelden van een gemaskerde Purefoy.
In een interview zei McTeigue over de twee V's: "Of ik het verschil zie? Ja. Of het publiek dat ook ziet? Dat betwijfel ik."
Partnerbijdrage
Nederland kent genoeg dramaseries, maar sommige titels weten echt iets los te maken. Sleepers, de Videoland Original die sinds 2022 te streamen is, hoort zonder twijfel in die categorie. Maar wat maakt deze serie het kijken waard?
De TV van gisteren: Kijkers walgen van smerige shoot in Het Perfecte Plaatje
06:47Vanavond op TV: BuZa, The masked singer, Jumper
06:00Geniet van lekker wat drama in het vierde seizoen van The Real Housewives of Amsterdam
20:52Nieuw programma Pandora met Ruben Nicolai start in januari op RTL4
19:57Francesca uit Niet Klein Te Krijgen overleden op 12-jarige leeftijd