TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Met het geld dat Joey oplevert, kan Ted zijn schuld aan Lyons afbetalen.
Het Britse leger koopt Joey en zet het paard meteen op transport naar het Europese vasteland. Daar wordt Joey een War Horse; een paard dat 'meevecht' in de Eerste Wereldoorlog.
Teds zoon Albert (Jeremy Irvine) is ontroostbaar. Hij had een bijzondere band met Joey. De jongen wil met zijn geliefde paard mee naar Europa, maar hij is te jong om in dienst te gaan.
Daar laat Albert zich niet door tegenhouden. Hij steekt op eigen gelegenheid de Noordzee over en gaat op het Europese vasteland op zoek naar Joey.
Dat is nog niet zo eenvoudig: het paard ging met het Britse leger mee de strijd in, maar later komt het in Duitse handen. Ook brengt Joey een tijdje op een Franse boerderij door.
Joey maakt in War Horse gruwelijke dingen mee. De paarden die hem speelden, liepen geen moment gevaar.
Regisseur Steven Spielberg gebruikte voor de prikkeldraadscènes geen echt prikkeldraad, maar rubberen nepprikkeldraad. Als de paarden echt gevaar zouden lopen, gebruikte de regisseur neppaarden en computeranimaties.
Joey is niet één paard, het zijn er veertien. Het paard dat het meest in beeld is, is Finder's Key. Finder's Key heeft een verleden als 'acteur': in 2003 speelde hij al de hoofdrol in Seabiscuit.
Partnerbijdrage
Een heel goed begin van je weekend, want het allernieuwste seizoen van Sleepers staat vanaf vandaag in zijn geheel op Videoland!
Dit is wanneer de nieuwe serie van Francis van Broekhuizen op televisie te zien is
12:17Johan Derksen tóch aanwezig bij Vandaag Inside-uitzendingen vanuit Curaçao
11:20Dit programma vervangt Even Tot Hier op de zaterdagavond
10:54Hilarisch: Bekijk de bloopers van Gooische Vrouwen seizoen 7
09:52Bizarre Erfenissen met Maarten Steendam krijgt geen vervolg