TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sciencefictionfilms en -boeken vertellen altijd iets over de angsten die leven in de tijd waarin ze worden gemaakt. Een goed voorbeeld daarvan is de klassieker War of the Worlds.
In 1898 schrijft H.G. Wells een boek over een buitenaardse invasie op aarde. Veertig jaar later jaagt acteur Orson Welles heel Amerika de stuipen op het lijf met een op dat boek gebaseerd hoorspel op de radio.
Luisteraars denken dat er echt aliens zijn geland, die de wereld willen vernietigen.
Weer vijftien jaar later verschijnt de eerste verfilming van Wells’ boek. In deze War of the Worlds uit 1953 zijn de echo’s van de Tweede Wereldoorlog en de paranoia van de Koude Oorlog terug te zien.
In 2005 waagt Steven Spielberg zich aan een moderne versie van het verhaal. In zijn War of the Worlds kun je verwijzingen zien naar 11 september en de daaropvolgende war on terror.
Spielberg laat het verhaal draaien om de gescheiden havenarbeider Ray Ferrier (Tom Cruise). Als zijn ex-vrouw een weekendje weggaat met haar nieuwe man, moet Ray voor de kinderen zorgen.
Net als de lastige puber Robbie (Justin Chatwin) en zijn zusje Rachel (Dakota Fanning) bij papa Ray op bezoek zijn, vallen de aliens aan.
Lukt het Ray om zichzelf en zijn kinderen in veiligheid te brengen? En kunnen ze Rays ex-vrouw bereiken? Je ziet het in War of the Worlds.
The Winner Takes It All krijgt tweede seizoen: 'Geef je op'
06:47Vanavond op TV: Verborgen verleden, The winner takes it all, Spies in Disguise
22:13Suzan en Britt zorgen voor kippenvelmoment met spontaan duet in The Voice of Holland
15:17Susanna Klibansky over nieuwe acteerklus: 'Natuurlijk heb ik meteen 'ja' gezegd'
14:04Geen totale kaalslag bij de NPO: misschien toch hoop voor Kassa, Rail Away of Carrie op Vrijdag?