TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In november 1965 woedt een heftige strijd in de Ia Drang-vallei in Vietnam (ook wel bekend als The Valley of Death).
Het is het eerste grote treffen tussen Amerikaanse en Vietnamese troepen. De Amerikaanse bevelhebber van dienst is Harold G. Moore (Mel Gibson), een liefhebber van krijgshistorie en strategie.
Deze behoorlijke bloederige verfilming van het gelijknamige boek van Harold G. Moore laat buiten beschouwing dat de strijd in de Ia Drang-vallei helemaal niet de eerste grote veldslag in de Vietnamoorlog is. Ook vermeld We Were Soldiers niet dat de Vietcong een paar dagen na deze slag keihard terugsloeg.
Joe Galloway (in de film gespeeld door Barry Pepper) zei, nadat hij de film voortijdig had verlaten: "Dit was 36 jaar lang mijn nachtmerrie, ik hoef het niet nog een keer te zien."
Voordat de opnames van We Were Soldiers begonnen, moest de acteurs eerst in training. Om soldaten te kunnen spelen, moest ze een twee weken durend bootcamp doorstaan.
Volgens hoofdrolspeler Mel Gibson was het geen echte militaire training, maar een 'bootcamp voor beroemdheden en watjes'. Desalniettemin vond hij het behoorlijk zwaar.
Familie Bakhcha uit Een Huis Vol opnieuw overladen met kritiek: 'Wat een leegte'
14:40Zien: jaaroverzicht van 2025 in 90 seconden
14:18Erica Meiland waarschuwt: 'Kijk hier mee uit vanavond'
13:21Tina Nijkamp: 'Wie is de Mol? is UIT en Boer Zoekt Vrouw is IN'
12:32Waar en wanneer is de uitslag van de PostcodeKanjer op tv te zien?