TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een avondje in de kroeg wordt Mark Hogancamp (Steve Carell) door vijf man in elkaar geslagen. Ze laten hem meer dood dan levend achter.
Na die aanval lijdt Mark aan geheugenverlies. Ook moet hij opnieuw leren lopen.
Als hij lichamelijk hersteld is – geestelijk is hij nog lang niet zover – zoekt hij een manier om zijn trauma's te verwerken. Die vindt hij in Welcome to Marwen in een zelfgebouwde miniatuurwereld.
In zijn tuin bouwt Mark op schaal een Belgisch dorp uit de Tweede Wereldoorlog na. Met zelfgemaakte poppen speelt hij daar verhalen in na.
De belangrijkste pop is Cap'n Hogie, een militair die behoorlijk op Mark lijkt. Samen met dappere vrouwen – stuk voor stuk gebaseerd op vrouwen uit Marks eigen leven, van de buurvrouw tot zijn revalidatietherapeut – strijdt Hogie tegen de nazi's.
Opvallend detail: de slechteriken vallen het dorp steeds in groepjes van vijf aan.
Regisseur Robert Zemeckis werd bekend met klassiekers als Back to the Future en Forrest Gump. Ook bij bijvoorbeeld Cast Away en The Polar Express zat hij op de regisseursstoel.
Voor Welcome to Marwen gebruikt hij en waargebeurd verhaal als inspiratie. De film is gebaseerd op Marwencol, een documentaire die het verhaal van Paul Hogancamp en zijn miniatuurdorp vertelt.
Dit vinden kijkers van Videoland-serie Rippers
09:25Yvon Jaspers keert terug op tv met een nieuw seizoen van Onze Boerderij
07:51De TV van gisteren: Kijkers diep geraakt door eerste aflevering Over Mijn Lijk
07:51De Reünie krijgt een WK-special
13:00Kijkers genieten van IOS in Even Tot Hier met speciale versie van 'Voltooid Verleden Tijd' (video)