TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een avondje in de kroeg wordt Mark Hogancamp (Steve Carell) door vijf man in elkaar geslagen. Ze laten hem meer dood dan levend achter.
Na die aanval lijdt Mark aan geheugenverlies. Ook moet hij opnieuw leren lopen.
Als hij lichamelijk hersteld is – geestelijk is hij nog lang niet zover – zoekt hij een manier om zijn trauma's te verwerken. Die vindt hij in Welcome to Marwen in een zelfgebouwde miniatuurwereld.
In zijn tuin bouwt Mark op schaal een Belgisch dorp uit de Tweede Wereldoorlog na. Met zelfgemaakte poppen speelt hij daar verhalen in na.
De belangrijkste pop is Cap'n Hogie, een militair die behoorlijk op Mark lijkt. Samen met dappere vrouwen – stuk voor stuk gebaseerd op vrouwen uit Marks eigen leven, van de buurvrouw tot zijn revalidatietherapeut – strijdt Hogie tegen de nazi's.
Opvallend detail: de slechteriken vallen het dorp steeds in groepjes van vijf aan.
Regisseur Robert Zemeckis werd bekend met klassiekers als Back to the Future en Forrest Gump. Ook bij bijvoorbeeld Cast Away en The Polar Express zat hij op de regisseursstoel.
Voor Welcome to Marwen gebruikt hij en waargebeurd verhaal als inspiratie. De film is gebaseerd op Marwencol, een documentaire die het verhaal van Paul Hogancamp en zijn miniatuurdorp vertelt.
Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op maandag
10:37Gerard Joling samen met Jutta Leerdam te zien in nieuwe seizoen Casa di Beau
09:43Sam van Royen raakt 'tikkeltje gefrustreerd' als mensen hem een nepo-baby noemen
08:54WNL op Zondag met zomerstop: wanneer is de talkshow weer terug op tv?
08:39De Staatsloterij Show van Hélène krijgt tweede seizoen: vanaf deze datum te zien