TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een avondje in de kroeg wordt Mark Hogancamp (Steve Carell) door vijf man in elkaar geslagen. Ze laten hem meer dood dan levend achter.
Na die aanval lijdt Mark aan geheugenverlies. Ook moet hij opnieuw leren lopen.
Als hij lichamelijk hersteld is – geestelijk is hij nog lang niet zover – zoekt hij een manier om zijn trauma's te verwerken. Die vindt hij in Welcome to Marwen in een zelfgebouwde miniatuurwereld.
In zijn tuin bouwt Mark op schaal een Belgisch dorp uit de Tweede Wereldoorlog na. Met zelfgemaakte poppen speelt hij daar verhalen in na.
De belangrijkste pop is Cap'n Hogie, een militair die behoorlijk op Mark lijkt. Samen met dappere vrouwen – stuk voor stuk gebaseerd op vrouwen uit Marks eigen leven, van de buurvrouw tot zijn revalidatietherapeut – strijdt Hogie tegen de nazi's.
Opvallend detail: de slechteriken vallen het dorp steeds in groepjes van vijf aan.
Regisseur Robert Zemeckis werd bekend met klassiekers als Back to the Future en Forrest Gump. Ook bij bijvoorbeeld Cast Away en The Polar Express zat hij op de regisseursstoel.
Voor Welcome to Marwen gebruikt hij en waargebeurd verhaal als inspiratie. De film is gebaseerd op Marwencol, een documentaire die het verhaal van Paul Hogancamp en zijn miniatuurdorp vertelt.
Na de openingswedstrijd van het WK voetbal 2026 staat op vrijdag 12 juni de eerste volledige speeldag op het programma. Voetbalfans kunnen zich opmaken voor twee interessante groepsduels.
Anniko van Santen presenteert AVROTROS Triviant
09:21NPO en Disney+ slaan handen ineen voor Nederlandse versie van Wolven
08:57Raymond Mens reist tijdens het WK af naar Amerika voor Vandaag Inside en De Oranjezomer
08:55Terugkijken: De hoogtepunten van de muzikale openingsceremonie van het WK voetbal
07:31De TV van gisteren: WK voetbal domineert de kijkcijfers