TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een avondje in de kroeg wordt Mark Hogancamp (Steve Carell) door vijf man in elkaar geslagen. Ze laten hem meer dood dan levend achter.
Na die aanval lijdt Mark aan geheugenverlies. Ook moet hij opnieuw leren lopen.
Als hij lichamelijk hersteld is – geestelijk is hij nog lang niet zover – zoekt hij een manier om zijn trauma's te verwerken. Die vindt hij in Welcome to Marwen in een zelfgebouwde miniatuurwereld.
In zijn tuin bouwt Mark op schaal een Belgisch dorp uit de Tweede Wereldoorlog na. Met zelfgemaakte poppen speelt hij daar verhalen in na.
De belangrijkste pop is Cap'n Hogie, een militair die behoorlijk op Mark lijkt. Samen met dappere vrouwen – stuk voor stuk gebaseerd op vrouwen uit Marks eigen leven, van de buurvrouw tot zijn revalidatietherapeut – strijdt Hogie tegen de nazi's.
Opvallend detail: de slechteriken vallen het dorp steeds in groepjes van vijf aan.
Regisseur Robert Zemeckis werd bekend met klassiekers als Back to the Future en Forrest Gump. Ook bij bijvoorbeeld Cast Away en The Polar Express zat hij op de regisseursstoel.
Voor Welcome to Marwen gebruikt hij en waargebeurd verhaal als inspiratie. De film is gebaseerd op Marwencol, een documentaire die het verhaal van Paul Hogancamp en zijn miniatuurdorp vertelt.
De kwartfinales van het WK voetbal 2026 gaan deze week van start. Na de achtste finales blijven er nog maar acht landen over die mogen dromen van de wereldtitel. Hieronder vind je het volledige schema van de kwartfinales, inclusief de wedstrijden en speeltijden.
De strijd om een plek in de halve finales van het WK voetbal 2026 barst los. Vanavond openen Frankrijk en Marokko de kwartfinales met een veelbelovende ontmoeting.
Salar en Noah delen hun mening over Anouk en Diederik: 'Ik vind het heel bijzonder' (De Bondgenoten)
15:06Jennie en Aida Jelies roepen afschuw op met zangkunsten: 'Katten vlogen gordijnen in'
14:55Omroep Max bevestigt startdatum derde seizoen Grannies of Amsterdam
14:29Mart Smeets (79) heeft medelijden met Dione de Graaff na veranderingen Avondetappe
13:41Ergernis in De Bondgenoten: 'Praat eerst een toontje lager Diederik'
Een ontslagen reddingswerker grijpt in bij een groot ongeluk in een tunnel in Daylight.
