TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Harry Rawlings wordt samen met zijn partners Carlos, Florek en Jimmy vermoord tijdens een mislukte overval. Hun vier vrouwen hebben op het eerste gezicht niets met elkaar gemeen, behalve dan dat ze allemaal hun man hebben verloren.
Vlak na deze tragedie krijgt Veronica (Viola Davis) een bezoekje van maffiabaas Jamal (Brian Tyree Henry). Er staat nog een rekening open van 2 miljoen dollar. Veronica ontdekt in Widows het aantekeningenboekje van haar man Harry. Hierin staat alles beschreven wat ze moet weten over deze overval.
Ze overtuigt de drie anderen ervan dat er een goede manier is om ook uit de schulden te komen: zij, Linda (Michelle Rodriguez), Alice (Elizabeth Debicki) en Belle (Cynthia Erivo) gaan die overval die hun mannen niet tot een goed einde konden brengen alsnog plegen.
Films over (mislukte) overvallen zijn er genoeg, maar er zijn er maar weinig waarin de overvallers in het begin meteen het loodje leggen. Regisseur Steve McQueen, bekend van Oscarwinnaar 12 Years a Slave durft het in Widows wel aan.
Logisch ook: de film draait niet om de overvallers, maar om hun weduwen. McQueen vertelt dat allemaal met veel schwung en stipt tegelijkertijd thema's als racisme, corruptie en kansenongelijkheid aan.
Vanavond op TV: Verborgen verleden, The winner takes it all, Spies in Disguise
22:13Suzan en Britt zorgen voor kippenvelmoment met spontaan duet in The Voice of Holland
15:17Susanna Klibansky over nieuwe acteerklus: 'Natuurlijk heb ik meteen 'ja' gezegd'
14:04Geen totale kaalslag bij de NPO: misschien toch hoop voor Kassa, Rail Away of Carrie op Vrijdag?
13:26RTL bevestigt: geen nieuw seizoen Holland's Next Top Model in aantocht