TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Harry Rawlings wordt samen met zijn partners Carlos, Florek en Jimmy vermoord tijdens een mislukte overval. Hun vier vrouwen hebben op het eerste gezicht niets met elkaar gemeen, behalve dan dat ze allemaal hun man hebben verloren.
Vlak na deze tragedie krijgt Veronica (Viola Davis) een bezoekje van maffiabaas Jamal (Brian Tyree Henry). Er staat nog een rekening open van 2 miljoen dollar. Veronica ontdekt in Widows het aantekeningenboekje van haar man Harry. Hierin staat alles beschreven wat ze moet weten over deze overval.
Ze overtuigt de drie anderen ervan dat er een goede manier is om ook uit de schulden te komen: zij, Linda (Michelle Rodriguez), Alice (Elizabeth Debicki) en Belle (Cynthia Erivo) gaan die overval die hun mannen niet tot een goed einde konden brengen alsnog plegen.
Films over (mislukte) overvallen zijn er genoeg, maar er zijn er maar weinig waarin de overvallers in het begin meteen het loodje leggen. Regisseur Steve McQueen, bekend van Oscarwinnaar 12 Years a Slave durft het in Widows wel aan.
Logisch ook: de film draait niet om de overvallers, maar om hun weduwen. McQueen vertelt dat allemaal met veel schwung en stipt tegelijkertijd thema's als racisme, corruptie en kansenongelijkheid aan.
Vandaag belooft een fraaie voetbalavond te worden op het WK voetbal. Met Spanje, Portugal en Zwitserland op het programma én de clash tussen Cristiano Ronaldo en Luka Modric is er genoeg om naar uit te kijken.
Tim Hofman moest er goed over nadenken, maar gaat door met Over Mijn Lijk
09:54Will Koopman hint op nieuwe Oogappels-film
09:28De TV van gisteren: België plaatst zich met een beetje geluk wél voor de achtste finales op het WK Voetbal 2026
08:26Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Vera, Gran Torino