TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog rekruteert het Amerikaanse leger Navajo-soldaten. Daar heeft het een goede reden voor.
Het is voor de nazi's zo goed als onmogelijk om de taal van de Navajo te vertalen. Daarom gebruiken de geallieerden Navajo's om geheime boodschappen te versturen en ontvangen berichten terug naar het Engels te vertalen.
In Windtalkers krijgt de bikkelharde sergeant Joe Enders (Nicolas Cage) een Navajo onder zijn hoede. Hij moet ervoor zorgen dat Yahzee (Adam Beach) niets overkomt.
Op die manier vertelt de film een bijzonder oorlogsverhaal dat maar weinig mensen kennen. Dan is het jammer dat de oorlogsscènes dat verhaal wat al te veel naar de achtergrond drukken.
Nicolas Cage nam zijn rol in Windtalkers erg serieus. Zo maakte hij zich de Navajo-taal eigen. Dat is eigenlijk gek: Joe Enders is die taal helemaal niet machtig. Volgens de acteur deed hij het dan ook om het script en het verhaal beter te begrijpen.
Regisseur John Woo denkt dat de vork anders in de steel zit. Hij vermoedt dat Cage dacht dat hij voor een andere rol gecast was.
Partnerbijdrage
In Scam Alert onderzoeken Ellie Lust en cyberjournalist Daniël Verlaan de schimmige wereld van digitale oplichting. Waar traditionele oplichters nog fysiek te traceren zijn, speelt fraude zich tegenwoordig steeds vaker af achter schermen en anonieme profielen. Dit nieuwe RTL-programma laat zien hoe kwetsbaar we online kunnen zijn én hoe we ons beter kunnen wapenen.
Kersverse First Dates-barman Jeremy is baan nu alweer kwijt: dit is zijn reactie
12:23Tina Nijkamp: 'Opstappen Renze Klamer is het failliet van RTL Tonight'
11:26Monique Hansler haalt uit naar Aran Bade: 'Dit is zijn schuld'
10:49Iets meer bekend over zaterdagafleveringen van De Bondgenoten
10:30Deze programma's en films kijk je op eerste kerstdag 2025