TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog rekruteert het Amerikaanse leger Navajo-soldaten. Daar heeft het een goede reden voor.
Het is voor de nazi's zo goed als onmogelijk om de taal van de Navajo te vertalen. Daarom gebruiken de geallieerden Navajo's om geheime boodschappen te versturen en ontvangen berichten terug naar het Engels te vertalen.
In Windtalkers krijgt de bikkelharde sergeant Joe Enders (Nicholas Cage) een Navajo onder zijn hoede. Hij moet ervoor zorgen dat Yahzee (Adam Beach) niets overkomt.
Op die manier vertelt de film een bijzonder oorlogsverhaal dat maar weinig mensen kennen. Dan is het jammer dat de oorlogsscènes dat verhaal wat al te veel naar de achtergrond drukken.
Nicolas Cage nam zijn rol in Windtalkers erg serieus. Zo maakte hij zich de Navajo-taal eigen.
Dat is eigenlijk gek: Joe Enders is die taal helemaal niet machtig. Volgens de acteur deed hij het dan ook om het script en het verhaal beter te begrijpen.
Regisseur John Woo denkt dat de vork anders in de steel zit. Hij vermoedt dat Cage dacht dat hij voor een andere rol gecast was.
De Formule 1-coureurs zijn terug in Europa! Dit weekend wordt de triple header afgetrapt in Italië tijdens de Grand Prix van Emilia-Romagna en die is helemaal gratis te zien op Viaplay TV!
Vanavond op TV: Boer zoekt vrouw, FBI: Most wanted, The War with Grandpa
01:00Oostenrijk wint met Wasted Love het Eurovisie Songfestival 2025
22:32Kijkers reageren op optreden van Claude in de finale van het Eurovisie Songfestival
12:38De TV van gisteren: Het Grote Songfestivalfeest blijft grotendeels ongezien
12:13Deze songs en musicals kun je verwachten in de eerste aflevering van Stars on Stage