TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
James Bondfilms zijn, zeker voor de liefhebber, eigenlijk bijna altijd leuk.
You Only Live Twice is niet de sterkste uit de reeks, maar er zijn twee personen die de film interessant maken. Een daarvan is hoofdrolspeler, Sean Connery. De tweede ligt iets minder voor de hand: Roald Dahl. De bekende kinderboekenschrijver schreef het script.
Hij liet bijna niets overeind van het originele boek van Ian Fleming. Behalve dan dat Bond naar Japan moet en zijn aartsrivaal Ernst Stavro Blofeld voor het eerst ontmoet.
Ondanks de medewerking van Dahl is het plot niet bijster sterk en worden niet alle verhaallijntjes even goed uitgewerkt. Wel trakteert de film ons op veel actie, special effects en prachtig aangeklede sets. En Sean Connery als 007 is sowieso de moeite waard, ook al leek hij voor dit deel iets minder gemotiveerd.
Dr. No, de allereerste Bondfilm, moest het nog doen met een bescheiden budget. Voor You Only Live Twice hadden de makers flink meer geld te besteden.
Alleen al de set van de vulkaan waar Blofeld zijn hoofdkwartier kostte even veel als het hele budget van Dr. No. Kost wat, maar dan heb je ook wat: het gevaarte was zo groot dat je het van kilometers afstand kon zien liggen.
Slecht nieuws voor Tijd voor MAX-fans: Martine van Os stopt 'binnenkort'
10:28Dirk uit Married at First Sight 2024 duikt op in nieuw datingprogramma
10:09De relatie tussen Greetje Hakvoort en Bert heeft toch geen standgehouden: 'Veel gebeurd'
10:00Daphne Bunskoek verklapt welke tv-serie ze het liefst kijkt: 'Elke aflevering is een pareltje'
09:41Deze queens zien we terug in de Second Chance Show van Make Up Your Mind 2026