TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
James Bondfilms zijn, zeker voor de liefhebber, eigenlijk bijna altijd leuk.
You Only Live Twice is niet de sterkste uit de reeks, maar er zijn twee personen die de film interessant maken. Een daarvan is hoofdrolspeler, Sean Connery. De tweede ligt iets minder voor de hand: Roald Dahl. De bekende kinderboekenschrijver schreef het script.
Hij liet bijna niets overeind van het originele boek van Ian Fleming. Behalve dan dat Bond naar Japan moet en zijn aartsrivaal Ernst Stavro Blofeld voor het eerst ontmoet.
Ondanks de medewerking van Dahl is het plot niet bijster sterk en worden niet alle verhaallijntjes even goed uitgewerkt. Wel trakteert de film ons op veel actie, special effects en prachtig aangeklede sets. En Sean Connery als 007 is sowieso de moeite waard, ook al leek hij voor dit deel iets minder gemotiveerd.
Dr. No, de allereerste Bondfilm, moest het nog doen met een bescheiden budget. Voor You Only Live Twice hadden de makers flink meer geld te besteden.
Alleen al de set van de vulkaan waar Blofeld zijn hoofdkwartier kostte even veel als het hele budget van Dr. No. Kost wat, maar dan heb je ook wat: het gevaarte was zo groot dat je het van kilometers afstand kon zien liggen.
Na de stunt tegen Oranje wacht Marokko zaterdag alweer de volgende horde op het WK voetbal. In het Houston Stadium neemt de ploeg het op tegen Canada, dat voor eigen Noord-Amerikaans publiek maar al te graag roet in het eten gooit.
Na de stunt tegen Duitsland wacht Paraguay opnieuw een zware uitdaging op het WK voetbal. Dit keer is Frankrijk de tegenstander, een ploeg die met veel vertrouwen aan de aftrap verschijnt.
Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'
06:47Vanavond op TV: Beck, NCIS, Starsky & Hutch
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij