TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
James Bondfilms zijn, zeker voor de liefhebber, eigenlijk bijna altijd leuk.
You Only Live Twice is niet de sterkste uit de reeks, maar er zijn twee personen die de film interessant maken. Een daarvan is hoofdrolspeler, Sean Connery. De tweede ligt iets minder voor de hand: Roald Dahl. De bekende kinderboekenschrijver schreef het script.
Hij liet bijna niets overeind van het originele boek van Ian Fleming. Behalve dan dat Bond naar Japan moet en zijn aartsrivaal Ernst Stavro Blofeld voor het eerst ontmoet.
Ondanks de medewerking van Dahl is het plot niet bijster sterk en worden niet alle verhaallijntjes even goed uitgewerkt. Wel trakteert de film ons op veel actie, special effects en prachtig aangeklede sets. En Sean Connery als 007 is sowieso de moeite waard, ook al leek hij voor dit deel iets minder gemotiveerd.
Dr. No, de allereerste Bondfilm, moest het nog doen met een bescheiden budget. Voor You Only Live Twice hadden de makers flink meer geld te besteden.
Alleen al de set van de vulkaan waar Blofeld zijn hoofdkwartier kostte even veel als het hele budget van Dr. No. Kost wat, maar dan heb je ook wat: het gevaarte was zo groot dat je het van kilometers afstand kon zien liggen.
Partnerbijdrage
Nederland kent genoeg dramaseries, maar sommige titels weten echt iets los te maken. Sleepers, de Videoland Original die sinds 2022 te streamen is, hoort zonder twijfel in die categorie. Maar wat maakt deze serie het kijken waard?
Dit kijk je in januari 2026: alle nieuwe tv-programma’s en seizoenen op een rij
10:41Eddy Zoëy pakt werk weer op na pauze vanwege zeldzame aandoening
09:04Overtreders keert terug met een nieuw seizoen
07:44Nieuwe dagelijkse quizshow voor SBS6: Pokerface
07:40De TV van gisteren: Kijkers walgen van smerige shoot in Het Perfecte Plaatje