TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
James Bondfilms zijn, zeker voor de liefhebber, eigenlijk bijna altijd leuk.
You Only Live Twice is niet de sterkste uit de reeks, maar er zijn twee personen die de film interessant maken. Een daarvan is hoofdrolspeler, Sean Connery. De tweede ligt iets minder voor de hand: Roald Dahl. De bekende kinderboekenschrijver schreef het script.
Hij liet bijna niets overeind van het originele boek van Ian Fleming. Behalve dan dat Bond naar Japan moet en zijn aartsrivaal Ernst Stavro Blofeld voor het eerst ontmoet.
Ondanks de medewerking van Dahl is het plot niet bijster sterk en worden niet alle verhaallijntjes even goed uitgewerkt. Wel trakteert de film ons op veel actie, special effects en prachtig aangeklede sets. En Sean Connery als 007 is sowieso de moeite waard, ook al leek hij voor dit deel iets minder gemotiveerd.
Dr. No, de allereerste Bondfilm, moest het nog doen met een bescheiden budget. Voor You Only Live Twice hadden de makers flink meer geld te besteden.
Alleen al de set van de vulkaan waar Blofeld zijn hoofdkwartier kostte even veel als het hele budget van Dr. No. Kost wat, maar dan heb je ook wat: het gevaarte was zo groot dat je het van kilometers afstand kon zien liggen.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:33Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:27Samenvatting Nederland – Tunesië WK voetbal (video)
22:46Backstage: bijzondere opnames van Flikken Maastricht in televisiestudio (video)
16:21NET5 lanceert een nieuw realityprogramma: Wil je met me bouwen?