TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bijna alle afleveringen van de tv-serie Ja Zuster, Nee Zuster zijn verloren gegaan. Jammer, want daardoor kan de serie, die inmiddels een legendarische status heeft, niet meer worden herhaald.
Voor regisseur Pieter Kramer was het misschien wel een geluk. Voor zijn eigentijdse bewerking van de reeks hoefde hij vergelijkingen met het origineel niet te vrezen. De kapsels, de kleiding en de samenscholingen rondom de kar van de melkboer zijn allemaal erg jaren 60. Ook de verhaallijnen rond het pension van zuster Klivia (Loes Luca) zijn overeind gebleven.
Maar Kramer verwijst ook genoeg naar het heden. Bijvoorbeeld door een romance tussen de boze buurman Boordevol (Paul Kooij) en kapper Wouter (Paul de Leeuw) te suggereren. Of zou Annie M.G. Schmidt met die bedoeling in het achterhoofd het liedje ‘De jongens van de reisvereniging’ hebben geschreven? Hoe dan ook, Ja zuster, nee zuster is een musical met aanstekelijke liedjes die je na afloop blijft neuriën.
De tv-serie Ja Zuster, Nee Zuster werd in de jaren 60 opgenomen op Ampexbanden. Dat was een kostbare operatie. Wat heet: de Ampexbanden waren duurder dan de set en de acteurs bij elkaar. Vandaar dat ze na de opnames van de serie werden hergebruikt.
Zo is er dus over een stuk Nederlandse televisiegeschiedenis heen gefilmd. Een aantal buitenscènes en liedjes uit de originele serie is wel bewaard gebleven; die werden op film opgenomen.
Ja Zuster, Nee Zuster is op dinsdag 31 december 2024 vanaf 09:00 uur te zien op NPO 3.
De knock-outfase van het WK voetbal gaat van start met Zuid-Afrika - Canada. Het is voor het eerst dat een WK een zestiende finale kent, waardoor deze wedstrijd meteen een historische primeur is. De aftrap is om 21.00 uur in het Los Angeles Stadium.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
12:47Zus van Victor Vlam openhartig in Mischa en de Mannen die het Beter Weten: 'Heel erg van geschrokken'
11:52Hier kun je de duetten uit de halve finale van Stars on Stage terugkijken
11:05WK-optreden Orgel Joke alléén als Oranje wint van Marokko: 'Hoop dat niet alles voor niks is geweest'
10:20De TV van gisteren: halve finale Stars on Stage bezorgt kijkers zelfs in tropische hitte kippenvel