TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Op een dag komt Minoes bij journalist Tibbe thuis (Theo Maassen) aanlopen. Ze klimt door zijn raam naar binnen en begint uit zijn vuilnisbak te eten.
Voor een kat is dat redelijk normaal gedrag. Alleen is Minoes (Carice van Houten) helemaal geen kat, ze is een mens. Alleen geen gewoon mens: voordat ze op twee benen liep, was ze een kat. Vandaar dat ze nog volop katachtige trekjes heeft. Ze likt zichzelf schoon, geeft kopjes en zwerft ’s nachts over de daken om bij te kletsen met de andere katten. Van Tibbe mag ze bij hem blijven wonen, onder één voorwaarde: in ruil voor kost en inwoning moet zij hem aan nieuwtjes voor in de krant helpen.
Minoes is een verfilming van het gelijknamige boek van Annie M.G. Schmidt.
Carice van Houten had tijdens de opnames van Minoes zo’n beetje de hele tijd katten om zich heen. Dat was best pittig voor de actrice: ze is allergisch voor de dieren. Dankzij anti-allergiepilletjes had ze gelukkig niet al te veel last van haar medespelers.
Daan Alferink wordt jurylid in De Slimste Mens België
10:53StukTV maakt nieuw programma voor Videoland
10:35Reünie B&B Vol Liefde: dates van Dick maken vlak voor opnames deze opvallende video
10:16Linda de Mol onthult waarom Briljante Breinen bij RTL te zien is en niet bij SBS
07:41De TV van gisteren: RTL Boulevard trekt veel kijkers met onthulling Astrid Holleeder