TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tina (Eva Melander) heeft een bijzondere gave: ze kan emoties als schaamte, schuldgevoel en woede ruiken. Dat maakt haar een gewaardeerde collega bij de douanepost waar ze werkt.
Dankzij haar reukvermogen pikt ze feilloos smokkelaars, dieven en andere mensen met kwaad in de zin uit de rij. Tot Vore (Eero Milonoff) voor haar staat.
Bij hem ruikt ze helemaal niets, dat is haar nog nooit eerder overkomen. Vore vindt dat helemaal niet vreemd.
Hij weet precies waarom ze zo op elkaar lijken, waarom Tina al haar hele leven denkt ‘gewoon een lelijkerd met een chromosoomfout’ te zijn. Door daar op in te spelen, maakt Vore iets in haar los wat ze al haar hele leven heeft weggestopt.
Met Gräns verpakt regisseur Ali Abassi een duidelijke boodschap over hoe mensen omgaan met personen die ‘anders’ zijn, hoe ze hen wegzetten als minderwaardig, in een duister en sprookjesachtig liefdesverhaal.
Regisseur Ali Abassi woont en werkt in Denemarken, maar hij heeft een Iraans paspoort: hij is in Iran geboren. Dat werd een probleem toen Gräns een internationaal succes werd.
Volgens de Amerikaanse immigratiewetten die voormalig president Trump in 2018 instelde, mochten mensen met de Iraanse nationaliteit Amerika niet meer in. Dat gold dus ook voor Abassi.
Omdat zijn film vertoond werd op het Telluride Film Festival in Colorado, werd er voor hem een uitzondering gemaakt: Abassi mocht de VS ‘gewoon’ in.
Yves Berendse vond Beste Zangers een droom: 'Kijk er met plezier en liefde op terug'
10:34Liefdesnieuws uit B&B Vol Liefde: Lynn zet punt achter prille romance met Kees Jan
10:10Soundos El Ahmadi is klaar met negativiteit over Got Talent: 'Stop met haten'
09:51Bevestigd: Gooische Vrouwen krijgt een negende seizoen
09:03De TV van gisteren: Kijkers dolenthousiast over het hoge niveau in musical special Make Up Your Mind