TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tina (Eva Melander) heeft een bijzondere gave: ze kan emoties als schaamte, schuldgevoel en woede ruiken. Dat maakt haar een gewaardeerde collega bij de douanepost waar ze werkt.
Dankzij haar reukvermogen pikt ze feilloos smokkelaars, dieven en andere mensen met kwaad in de zin uit de rij. Tot Vore (Eero Milonoff) voor haar staat.
Bij hem ruikt ze helemaal niets, dat is haar nog nooit eerder overkomen. Vore vindt dat helemaal niet vreemd.
Hij weet precies waarom ze zo op elkaar lijken, waarom Tina al haar hele leven denkt ‘gewoon een lelijkerd met een chromosoomfout’ te zijn. Door daar op in te spelen, maakt Vore iets in haar los wat ze al haar hele leven heeft weggestopt.
Met Gräns verpakt regisseur Ali Abassi een duidelijke boodschap over hoe mensen omgaan met personen die ‘anders’ zijn, hoe ze hen wegzetten als minderwaardig, in een duister en sprookjesachtig liefdesverhaal.
Regisseur Ali Abassi woont en werkt in Denemarken, maar hij heeft een Iraans paspoort: hij is in Iran geboren. Dat werd een probleem toen Gräns een internationaal succes werd.
Volgens de Amerikaanse immigratiewetten die voormalig president Trump in 2018 instelde, mochten mensen met de Iraanse nationaliteit Amerika niet meer in. Dat gold dus ook voor Abassi.
Omdat zijn film vertoond werd op het Telluride Film Festival in Colorado, werd er voor hem een uitzondering gemaakt: Abassi mocht de VS ‘gewoon’ in.
Jette van der Meij voelt 'vrijheid' na exit GTST: 'Ik heb het met hart en ziel gedaan'
10:47Danielle van Grondelle geeft update na dubbele botbreuk in De Verraders
10:00Dit zijn de 5 best bekeken Blind Auditions van The Voice of Holland 2026
09:28Georgina Verbaan en nog meer bekende namen voegen zich bij cast Dag & Nacht
08:33Met deze BN'ers start Johnny de Mol zijn nieuwe tv-quiz Pokerface