TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Met Zwartboek maakte regisseur Paul Verhoeven in 2006 zijn rentree in de Nederlandse bioscoop. Terwijl de Hollywoodregisseur terugkeerde naar zijn roots, betekende Zwartboek voor hoofdrolspeelster Carice van Houten juist een internationale doorbraak.
Haar rol als Joodse verzetsstrijder leverde haar weer een andere rol in een oorlogsfilm op: Carice werd gecast als vrouw van Tom Cruise in Valkyrie. Daarna schopte ze het tot een van de vaste gezichten in de alom bejubelde serie Game of thrones.
Terug naar Zwartboek. De film vertelt het verhaal van de Joodse Rachel Stein (Van Houten) die ontkomt aan de Duitsers en zich aansluit bij het verzet. Ze verft haar zwarte lokken blond en gaat vanaf dat moment door het leven als Ellis de Vries.
Ze papt aan met de Duitse SS-officier Müntze (Sebastian Koch), maar dat heeft grotere gevolgen dan ze ooit had kunnen voorzien.
De film pakte niet alleen voor Carice leuk uit. De Nederlandse bioscoopzalen zaten bomvol en ook internationaal deed de film het goed bij recensenten en publiek.
Dat mag ook wel, want met 16 miljoen euro is Zwartboek de duurste Nederlandse film ooit. Zwartboek leverde Carice naast een internationale doorbraak ook nog iets anders op: liefde.
Op de set werden zij en haar tegenspeler Sebastian Koch verliefd op elkaar. Na een relatie van drie jaar gingen ze in 2009 uit elkaar.
Tegenwoordig is Carice gelukkig met de Australische acteur Guy Pearce. In 2016 kreeg het stel een zoon.
Vanavond op TV: Sterren in concert: André Hazes in het theater, The masked singer, Rocco & Sjuul
11:46Video: Martien Meiland ziet het skiën niet meer zitten: 'Waarschijnlijk de laatste keer voordat ik ga hemelen'
11:23Woeste Grond en Een Huis Vol zijn maandag en dinsdag niet te zien en dit is de reden
10:29Alex uit OML kiest voor risicovolle operatie: 'Het is alles of niets'
10:12Zo vieren de Een Huis Vol-gezinnen kerst: tradities, gezelligheid en familietijd