TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Met Zwartboek maakte regisseur Paul Verhoeven in 2006 zijn rentree in de Nederlandse bioscoop. Terwijl de Hollywoodregisseur terugkeerde naar zijn roots, betekende Zwartboek voor hoofdrolspeelster Carice van Houten juist een internationale doorbraak.
Haar rol als Joodse verzetsstrijder leverde haar weer een andere rol in een oorlogsfilm op: Carice werd gecast als vrouw van Tom Cruise in Valkyrie. Daarna schopte ze het tot een van de vaste gezichten in de alom bejubelde serie Game of thrones.
Terug naar Zwartboek. De film vertelt het verhaal van de Joodse Rachel Stein (Van Houten) die ontkomt aan de Duitsers en zich aansluit bij het verzet. Ze verft haar zwarte lokken blond en gaat vanaf dat moment door het leven als Ellis de Vries. Ze papt aan met de Duitse SS-officier Müntze (Sebastian Koch), maar dat heeft grotere gevolgen dan ze ooit had kunnen voorzien.
De film pakte niet alleen voor Carice leuk uit. De Nederlandse bioscoopzalen zaten bomvol en ook internationaal deed de film het goed bij recensenten en publiek. Dat mag ook wel, want met 18 miljoen euro is Zwartboek de duurste Nederlandse film ooit. Zwartboek leverde Carice naast een internationale doorbraak ook nog iets anders op: liefde.
Op de set werden zij en haar tegenspeler Sebastian Koch verliefd op elkaar. Na een relatie van drie jaar gingen ze in 2009 uit elkaar. Tegenwoordig is Carice gelukkig met de Australische acteur Guy Pearce. In 2016 kreeg het stel een zoon.
Peter Pannekoek blikt terug op Gouden Televizier-Ring Gala 2026: 'Op deze grap verheugde ik me echt'
14:15Over Mijn Lijk-Koen voltooit marathon na halfzijdige verlamming
13:14Monica Geuze en Valerio Zeno blazen oud tv-programma nieuw leven in
11:27Wordt Hans Kesting dan misschien de nieuwe Sinterklaas? Paul de Leeuw reageert
10:05Expeditie Robinson 2026: dit zijn de deelnemers