TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Gouden Televizier-Ring
In de wereld van televisie, muziek en theater zijn er maar weinig namen die zo’n blijvende indruk hebben gemaakt als André van Duin. Met een ongeëvenaarde tv-carrière die maar liefst zestig jaar beslaat vindt de organisatie van de Gouden Televizier-Ring het de hoogste tijd om de ‘komiek des vaderlands’ te eren met een verdiende Oeuvre-Ring.
Eva Jinek verraste André zojuist met het goede nieuws in haar populaire talkshow Eva, waar de komiek te gast was om samen met Olga Zuiderhoek, Caroline Tensen en Gerdi Verbeet te praten over zijn rijke carrière. André maakte zijn tv-debuut in 1964 in de AVRO-talentenjacht Nieuwe Oogst, op donderdag 17 oktober 2024 ontvangt hij de Gouden Televizier Oeuvre-Ring op het 59ste Gouden Televizier-Ring Gala voor zijn indrukwekkende repertoire.
Als er één ster niet meer weg te denken is van de Nederlandse televisie, dan is het André van Duin wel. Al zes decennia verblijdt hij ons op zijn eigen unieke manier met programma’s als Heel Holland Bakt, Dik Voormekaar Show, Animal Crackers, Wie Ben Ik? en Het Geheime Dagboek van Hendrik Groen. En dat is pas het topje van de ijsberg. Alles wat deze presentator, acteur en komiek aanraakt, verandert in goud.
Vaak wordt er gezegd dat je niet iedereen kan plezieren, maar André van Duin bewijst het tegendeel. Zowel jong als oud is dol op hem, vanwege zijn hilarische grappen en grollen, maar zeker ook vanwege zijn oprechte betrokkenheid tijdens de wat serieuzere gesprekken en indrukwekkende 4-mei toespraak.
In 1975 won André van Duin al een Gouden Televizier-Ring met de tv-registratie van de revueshow Dag Dag Heerlijke Lach, dit jaar maakt hij opnieuw kans op een Gouden Televizier-Ring met het succesvolle programma Denkend aan Holland van Omroep MAX. De Gouden Televizier Oeuvre-Ring ontvangt André uit handen van een voor hem dierbaar persoon. Dit jaar maakt André ook kans op de Televizier-Ring Presentator, die hij in 2021 al eens won.
Oeuvre-Ring
De Gouden Televizier Oeuvre-Ring is in het leven geroepen voor tv-persoonlijkheden die een onvergetelijke indruk hebben gemaakt op het Nederlandse publiek. André van Duin is pas de vijfde BN’er die deze eervolle prijs in ontvangst mag nemen. Eerder schoven Willem Duys (1974), Mies Bouwman (2009), Linda de Mol (2015) en Ivo Niehe (2020) deze bijzondere ring al om hun vinger.
Gouden Televizier-Ring Gala 2024
Het 59ste Gouden Televizier-Ring Gala wordt donderdag 17 oktober door AVROTROS live uitgezonden op NPO1. Om 20:35 uur begint de avond vanaf de Rode Loper met Britt Dekker en Splinter Chabot, de presentatie van het Gala is in handen van Jan Smit en Peter Pannekoek.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt
11:15Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem
10:29De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?