TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Hij is onze Nationale Vogel, maar de grutto heeft het zwaar. Vossen, marters, katten en de mens: allemaal zorgen ze ervoor dat het slecht gaat met deze weidevogel. Deze herhaling van Vroege vogels gaat op zoek naar de grutto in het Friese buurtschap Skrok. Boeren geven daar het goede voorbeeld en laten zien dat het houden van koeien ook kan samengaan met een veilige broedomgeving voor de grutto’s.
De camera's leggen de komst van de grutto vast en laten zien hoe de moeder broedt en de kuikens opgroeien. Ook komt Theunis Piersma aan het woord, een Friese trekvogelecoloog die de grutto geregeld vergelijkt met de bedreigde panda. Met dit verschil dat meer dan driekwart van de grutto’s in Nederland broedt en we hier dus iets aan de populatie kunnen en moeten doen.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
De TV van gisteren: 'Het is maar goed dat Johan Derksen geen zoon heeft'
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Huizenruilers, Jurassic Park
10:36Terugkijken: bekijk de hoogtepunten van Brazilië - Marokko (video)
09:55Hélène Hendriks sneert naar RTL Tonight: 'Compilatie van hoogtepunten...' (video)
09:32De TV van gisteren: De Oranjezomer is terug in Nederland én in WK-stemming