TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Spectaculaire en afgelegen plekken en gebouwen zien er op het eerste gezicht misschien niet bijzonder uit. Maar in het nieuwe programma Jeroen's Abandoned Adventures laat Jeroen van Koningsbrugge zien dat hier soms hele bijzondere verhalen achter schuilen.
Het is de start van een indrukwekkend programma.
In Jeroen’s Abandoned Adventures reist Jeroen van Koningsbrugge af Hongarije, Frankrijk, Italië en Turkije. Daar stuit hij samen met Bob Thissen, expert in het vinden en verkennen van verlaten constructies, op rauwe en vergeten locaties die alleen toegankelijk zijn voor echte avonturiers. Het duo gaat op zoek naar de verhalen achter deze mysterieuze plekken, waar soms een schokkende geschiedenis achter schuil blijkt te gaan.
Zo komen Jeroen en Bob langs onder andere verborgen oorlogsbunkers, oude zwavelmijnen, vervallen hotels, een spookdorp en het meest bizarre: een 17e eeuws massagraf onder een putdeksel in Genua.
In de eerste aflevering is te zien hoe Jeroen en Bob een reis maken door voormalig Oostblokland Hongarije. Tijdens de Koude Oorlog zijn hier talloze bunkers gebouwd, die het volk moesten beschermen bij een Westerse militaire invasie of een nucleaire oorlog. De meeste bunkers zijn al lang leeggehaald, maar een tijd geleden ontdekte Bob het meest intacte exemplaar dat hij ooit heeft gezien: een gigantische bovengrondse schuilplaats voor honderden mensen, compleet met ziekenhuisafdeling. Sinds 1962 lijkt er niemand meer voet in deze tijdcapsule te hebben gezet, totdat Bob hem herontdekte.
Daarnaast brengen de mannen ook een bezoekje aan het Juno Hotel, dat eveneens uit de Koude Oorlog dateert. Het sobere communistische gebouw was ooit een populaire toeristische hotspot en blijkt van binnen een stuk frivoler dan van buiten. Jeroen en Bob dwalen door het veertien verdiepingen tellende pand en ontdekken er een bar, een casino en een stripclub.
Jeroen's Abandoned Adventures is vanaf dinsdag 12 november om 20:30 uur te zien bij Discovery en terug te zien op HBO Max.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem
10:29De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?
08:42Ik Geloof in Mij-ster Rutger van Barneveld breekt vijf jaar na serie eindelijk door met zomerhit