TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Reality
Er is de afgelopen week flink wat ophef ontstaan over een actie van Greetje Hakvoort die te zien was in de realityserie Urk op SBS6.
Zodanig veel ophef dat zelfs de Tweede Kamer zich er nu mee bemoeit.
In de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van Urk was te zien hoe Greetje volgens een traditionele methode palingen doodde waarbij er zout over de levende dieren werd gegooid. Dit is echter sinds 2018 bij wet verboden, want palingen moeten tegenwoordig met een stroomstoot worden gedood voordat ze worden bereid voor consumptie.
"Als je weet wat dat doet met een paling... dat is ongelooflijk veel dierenleed", aldus Tweede Kamerlid Ines Kostic van de Partij voor de Dieren. Ook staatssecretaris van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur - Jean Rummenie - sluit zich bij haar aan. "Ik begrijp de commotie wel. Ik vind dat mensen op een normale manier met dieren om moeten gaan."
Lees hier alles over de realityserie Urk
Greetje snapt niet waar iedereen zich zo druk om maakt, blijkt uit een interview met Shownieuws. "Wij zijn als buurtje met een paar pondjes paling bezig en daar moet Den Haag zich nu mee bemoeien? Ga weg, alsjeblieft! Leg mij maar uit hoe ik die palingen dan moet elektrocuteren. Ik offer de volgende keer m'n föhn of broodrooster wel op tegen het dierenleed."
Uiteindelijk lijkt de realityster toch een klein beetje terug te krabbelen. "Ik ga wel kijken of ik ze de volgende keer ergens gestript en wel kan kopen. Dan is voor mijn gevoel de ambacht eraf, maar dan houden we wel iedereen tevreden denk ik."
In de bovenstaande video kun je haar hele reactie op de ophef zien.
Monique Hansler reageert op kritiek De Hanslers: 'Dat vind ik jammer'
10:14Peter van der Vorst stopt bij DPG Media
09:59SBS6 zendt concertregistratie van The Streamers in de Ziggo Dome uit
07:52De TV van gisteren: Dramatische start voor nieuwe vooravond van NET5
07:00GTST Spoilers - maandag 14 t/m donderdag 17 september 2026