TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Reality
De laatste dagen kwam aan het licht dat zo'n veertien voormalig kandidaten psychische klachten hebben overgehouden aan hun deelname aan het verleidingsprogramma.
Een groot aantal van hen wordt vertegenwoordigd door slachtofferadvocaat Sébas Diekstra die inhaakt op de onthullingen van oud-deelnemers Aylin en Efrain die afgelopen week in het AD een boekje open deden over de gang van zaken achter de schermen. De makers zouden zich schuldig hebben gemaakt aan manipulatie waardoor Aylin naar verluid tweemaal probeerde zichzelf van het leven te beroven.
Nu nog meer dan tien oud-deelnemers naar buiten zijn gekomen met hun ervaringen tijdens de opnames heeft RTL-content directeur Peter van der Vorst besloten voorlopig te stoppen met Temptation island tot meer duidelijk is over de verontrustende gang van zaken. De komende tijd gaat hij samen met producent Simple Zodiak het gesprek aan met de betrokkenen: "We vinden het uiterst belangrijk om persoonlijk de ervaringen van deze (oud-)deelnemers zelf te horen."
In dezelfde verklaring nuanceert Van der Vorst de berichtgeving rond Temptation island: "Veel aannames zijn niet juist. Onder andere over nazorg en boeteclausules. Er wordt intensieve nazorg geboden en met deelnemers wordt uitgebreid stilgestaan bij het doel van boeteclausules. Dat gaat nooit over melden, alleen over spoilers en spelbederf. In het hele maakproces wordt benadrukt dat melden altijd mogelijk is."
Partnerbijdrage
De streamingtip van de week: BASTA op Videoland
11:41Pierre van Hooijdonk stopt als vaste analist bij NOS Sport
11:17Zorg uit Handen maakt comeback op televisie: dit is de startdatum
11:14Renze: Donny Roelvink krijgt met felle Olcay Gulsen te maken
10:25Vanaf deze datum is Bert & Breakfast op televisie te zien