TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
In de loop van 1943 moeten de laatste Nederlandse Joden zich melden voor deportatie. Beide voorzitters van de Joodse Raad belanden in een concentratiekamp, maar weten de oorlog te overleven. De laatste aflevering van De Joodse Raad speelt in 1947, wanneer David Cohen en Abraham Asscher (Pierre Bokma en Jack Wouterse) zwaar onder vuur komen te liggen wegens hun samenwerking met de Duitse bezetter.
Het is een zware tijd voor Cohen en voor zijn dochter Virrie (Claire Bender), die teleurgesteld in haar vader een eigen bestaan probeert op te bouwen. "De serie ging echt onder mijn huid zitten", vertelde Bender aan RTL Nieuws. "Ik zag opeens in Amsterdam allemaal sporen van de oorlogsjaren en 's nachts droomde ik van het verhaal dat we aan het vertellen waren."
Deze laatste aflevering van De Joodse Raad zie je op zondag 7 april vanaf 21:22 uur bij EO op NPO1. Gemist? Kijk alles terug via NPO Plus en NLZiet.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
De Bondgenoten weten het zeker: Nederland gaat winnen
14:25Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie