TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
In de loop van 1943 moeten de laatste Nederlandse Joden zich melden voor deportatie. Beide voorzitters van de Joodse Raad belanden in een concentratiekamp, maar weten de oorlog te overleven. De laatste aflevering van De Joodse Raad speelt in 1947, wanneer David Cohen en Abraham Asscher (Pierre Bokma en Jack Wouterse) zwaar onder vuur komen te liggen wegens hun samenwerking met de Duitse bezetter.
Het is een zware tijd voor Cohen en voor zijn dochter Virrie (Claire Bender), die teleurgesteld in haar vader een eigen bestaan probeert op te bouwen. "De serie ging echt onder mijn huid zitten", vertelde Bender aan RTL Nieuws. "Ik zag opeens in Amsterdam allemaal sporen van de oorlogsjaren en 's nachts droomde ik van het verhaal dat we aan het vertellen waren."
Deze laatste aflevering van De Joodse Raad zie je op zondag 7 april vanaf 21:22 uur bij EO op NPO1. Gemist? Kijk alles terug via NPO Plus en NLZiet.
Stephanie van Eer blikt vooruit op Geheime Liefde: 'Ik kon veel van mezelf kwijt in Nora'
09:37De TV van gisteren: afscheid Nicole in Over Mijn Lijk maakt indruk
10:23Soy Kroon (29) tempert presenteerambities: 'Wil meer muziek uitbrengen'
10:07John Williams (56) doet ontboezeming over gezondheid: 'Zonder haar was ik er niet meer geweest'
09:55Op deze datum start het nieuwe seizoen Even tot hier