TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
De bestseller waar de serie De Stamhouder op gebaseerd is, won in 2015 de Libris Geschiedenis Prijs, een jaar na het uitkomen van het boek. Al snel waren toen ook de filmrechten geregeld.
Schrijver Alexander Münninghoff werd geboren op 13 april 1944 in de Poolse stad Posen - het huidige Poznan - onder een bommenregen. Dit gegeven is in deze aflevering te zien in een van de vele flashbacks die het familieverleden van de Münninghoffs vertellen. Alexanders vrouw Ellen gaf aan dat ze haar man jarenlang heeft aangespoord om het boek te schrijven. De verfilming heeft hij jammer genoeg niet meer mee kunnen maken. Hij overleed in 2020. "Alexander zou trots zijn geweest op het resultaat van de serie”, zegt weduwe Ellen in een interview in De Gelderlander.
Partnerbijdrage
Maak je klaar voor een bloedstollend potje verstoppertje in The House of Hide & Seek. In deze nieuwe familieshow van RTL 4, gepresenteerd door Buddy Vedder en Jamai Loman, draait alles om spanning, tactiek en slim spelen.
Kijkers kunnen niet stoppen met lachen om nieuwe Vandaag Inside-promo
12:01Nieuwe meidengroep gezocht in WHO'S NXT
10:45Nieuw EO-programma debuteert op de zondagavond op NPO1
10:04Kristie ontving veel ‘nare berichten’ na deelname De Bondgenoten
09:28Makers van serie Máxima zoeken oudere prinsesjes voor het derde seizoen