TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
De castleden werden zojuist één voor één onthuld tijdens een feestelijk event in het Amstel Hotel in Amsterdam.
De zoektocht van de streamingdienst heeft zich duidelijk niet beperkt tot ons eigen kikkerlandje. De hoofdrol in deze nieuwe koninklijke serie over het leven van 'onze eigen' Maxima zal namelijk vertolkt worden door de Argentijnse Delfina Chaves (27). In Nederland is zij nog niet bekend, maar aan ervaring geen gebrek. Zij was eerder te zien in Ringo, The Secret of the Greco Family, Rap Battlefield en Edha.
Ze vindt het een eer dat zij is gekozen om het fascinerende levensverhaal van onze koningin te mogen vertellen. "Toen Máxima voet zette op Nederlandse bodem, noemde men haar de afgeleide van twee mannen. Wie ze was en wat ze van het leven verlangde, werd door de buitenwereld toegeschreven aan ofwel haar vader en daarna haar prins", aldus de actrice. "Ik vind het geweldig dat de serie nu haar verhaal vertelt, vanuit haar standpunt."
De charmante Argentijnse staat er natuurlijk niet alleen voor. Zij zal worden bijgestaan door Martijn Lakemeier, die in deze reeks in de huid kruipt van koning Willem-Alexander. "Ik heb geen moment getwijfeld om de rol van Willem-Alexander te spelen. Een eer en een uitdaging om invulling te geven aan wat zich buiten het zicht van de pers afspeelde in de periode waarin Máxima en Willem-Alexander stapelverliefd op elkaar werden", laat hij weten.
Zoals de castleden al verwoorden, zal deze serie - die kort maar krachtig Máxima gaat heten - zich echt focussen op de echtgenote van koning Willem-Alexander en dan met name kort na het huwelijksaanzoek. Kort na dat moment barstte er in Nederland een flinke discussie los over haar vaders politieke carrière in het Videla regime. Een discussie die in haar eigen kring nooit is gevoerd. Wat maakt dan ook dat deze Argentijnse inmiddels floreert aan een oud Europees hof? En hoe kan Máxima trouw blijven aan zichzelf zonder haar familie op te geven, of gaan die twee dingen eigenlijk helemaal niet samen?
Wanneer de in totaal zesdelige reeks te zien zal zijn, is vooralsnog niet bekend. De opnames gaan in juni 2023 van start.
Twee Europese toplanden staan vanavond tegenover elkaar in de kwartfinales van het WK voetbal. Spanje en België beschikken allebei over een selectie vol sterren, waardoor alle ingrediënten aanwezig zijn voor een boeiende krachtmeting.
Tobias Camman deelt emotionele post na laagste cijfer ooit in Het Perfecte Plaatje op Reis
11:13Beau vertrekt, maar Anouk blijft: kijkers De Bondgenoten gaan los
10:19Estavana Polman hint op Beter Laat Dan Nooit-versie met Wilfred, Johan en René
09:15De TV van gisteren: ruim 2,2 miljoen kijkers zien WK-avontuur voor Marokko eindigen
09:06Schema halve finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden en uitslagen