TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Het tweetalige (Nederlands/Frans) 1985 werd al in 2021 opgenomen maar is pas in 2023 te zien op de Vlaamse en Nederlandse televisie. De hoofdrollen zijn voor de drie jonge vrienden Vicky, Marc en Franky die alle drie aan het begin van hun carrière staan.
Vicky (Mona Mina Leon) als studente rechten, Marc (Tijmen Govaerts) en Franky (Aimé Claeys) als rekruten bij de Rijkswacht. In de jaren erna krijgen ze allemaal te maken met de nietsontziende Bende van Nijvel.
De Bende van Nijvel pleegde o.a. bloederige overvallen op de supermarktketen Delhaize waarbij in totaal 28 mensen werden vermoord en 40 gewonden vielen. 1985 was het bloedigste jaar waarbij de bende op een zaterdagavond in september twee filialen van de supermarkt overviel.
Volgens het onderzoek bestond de bende uit slechts drie mannen en was een van hen verantwoordelijk voor 23 van de 28 moorden. Nadat de Belgische politie faalde om de Bende van Nijvel op te rollen, ontstonden er complottheorieën. Veel mensen waren ervan overtuigd dat de bende bestond uit oud-politiemannen die het land in chaos wilden storten en dat de zaak in de doofpot werd gestopt.
De Vlaamse krant Het Nieuwsblad schreef onlangs dat het onderzoek naar de Bende van Nijvel eind november voorgoed stopt als er voor die tijd geen doorbraak komt.
Een exacte releasedatum voor 1985 is er nog niet.
Op deze datum zie je een nieuw seizoen van Hunted VIPS
11:10Bart uit Paradise Hotel deelt heftige update over ziekenhuisopname: 'Ik verloor mijn zicht'
10:52Verrassing voor jarige Johan Derksen in Vandaag Inside
10:14Urk!-ster Gerda opgenomen in het ziekenhuis: 'Zoveel pijn'
09:34De TV van gisteren: 'eindelijk' een tafel in RTL Tonight-special, maar kijkers hekelen Beau en Leonie