TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Het was beestenweer, 27 september 1994. Toch voer de Estonia gewoon uit, om bijna duizend opvarenden van de Estse hoofdstad Tallinn naar Stockholm te brengen. Het zou voor veel passagiers en bemanningsleden hun laatste reis worden. Ten zuiden van de Finse havenstad Turku verging de ferry.
De achtdelige Finse dramaserie Estonia behandelt deze ramp vanuit verschillende invalshoeken. Dat van de passagiers en hun nabestaanden, en dat van de reddingwerkers en hulpverleners. Zo is in de eerste aflevering te zien hoe de Zweedse priester Mikaela (Cecilia Milocco) er in de Stockholmse terminal alles aan doet om de wachtenden duidelijkheid te verschaffen over het lot van hun geliefden aan boord van dit schip. Bij de overheid loopt ze tegen een muur van onwil.
De eerste aflevering van Estonia zie je op vrijdag 27 september om 23:40 uur te zien bij KRO-NCRV op NPO 2.
Na een sterke groepsfase wacht Oranje direct een loodzware test in de knock-outfase van het WK voetbal. In de nacht van maandag op dinsdag neemt Nederland het op tegen Marokko, een duel dat alle ingrediënten heeft voor een zinderende voetbalavond.
De knock-outfase van het WK voetbal levert meteen een absolute kraker op. Brazilië en Japan treffen elkaar in een duel waarin slechts één land een ticket voor de achtste finales overhoudt.
VPRO onthult tweede naam van laatste seizoen Zomergasten
07:56De TV van gisteren: Luidruchtige Oranjefans verstoren De Oranjezomer
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Flikken Gent, Dirty Harry
06:43Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:33Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij