TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Goede tijden-creatief producent Idse Grotenhuis vertelt bij RTL Boulevard hoe de schrijvers bewust gevoelige onderwerpen ter sprake brengen in de serie.
Na ernstige ziektes, amputaties, chronische aandoeningen, huiselijk geweld en een stilgeboren kindje behandelt de soap momenteel racisme. Jasmine Sendars personage Elisa wordt al weken geteisterd door een groep racisten die haar zelfs aanrijden en voor dood achterlaten.
Grotenhuis legt uit: "Het onderwerp ligt heel gevoelig, dus je moet ook proberen het op een goede, integere manier te vertellen." In de serie krijgt Elisa zelfs een laars op haar gezicht.

Dit blijkt een doelbewuste keuze, zo vertelt Grotenhuis: "Om een beeld te creëren waarvan je denkt 'Jezus, gaat dat zo?' Maar juist de discussie die dat oproept, zo van 'Heh, dat gebeurt nu toch niet meer?', dát is goed.
Ook laat Grotenhuis weten dat de ingrijpende verhaallijnen waar mogelijk in samenspraak met de acteurs vorm krijgen: "In het geval van het racismeverhaal heeft Jasmine daar echt wel een aandeel in gehad. Wat we gaan vertellen en hoe we dat het beste zouden kunnen doen."
Volgens Grotenhuis is een verhaallijn geslaagd als het mensen geraakt heeft. Maar ook al is alles gespeeld, de plots laten ook de acteurs niet onberoerd. Nu blijkt dat de castleden waar nodig nazorg krijgen, ook om met de vaak felle reacties van kijkers om te gaan.
Zo kreeg Stijn Fransen heel wat kritiek nadat haar personage Sam in de serie haar moeder Linda (Babette van Veen) te lijf ging. De twee zagen zich zelfs genoodzaakt op social media een post te plaatsen om fans uit te leggen dat het allemaal maar spel is en dat ze prima door één deur kunnen.
Beste Zangers-deelnemer Yves Berendse onthult of hij openstaat voor een eigen realityserie
09:10Yvon Jaspers ziet Boer zoekt vrouw-stel Gerben en Vivian trouwen: 'Geweldig mooi lief bruidspaar'
09:05Urk!-ster Mathilde verbreekt relatie met vriend Davy: ‘Zo snel mogelijk achter me laten’
08:59Douwe Bob eerste gast in nieuw seizoen Eva na bijzondere zomer
08:50De TV van gisteren: De Bauers domineren primetime op eerste vrijdag van nieuw tv-seizoen