TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Jette van der Meij gaat voor de camera's van RTL Boulevard in op het feit dat haar personage Laura Selmhorst anderhalf seizoen geleden hoorde dat ze Parkinson heeft.
Daarmee leek een klok te gaan lopen wat betreft de houdbaarheid van Laura in de serie. Parkinson is een niet te genezen hersenaandoening die voor steeds meer klachten zorgt. De chronische ziekte beheerst het gros van haar verhaallijnen, maar dat betekent niet dat ze op het punt staat te verdwijnen.
Van der Meij wijst er fijntjes op dat de slopende ziekte een langzaam proces is. "Parkinson gaat niet meer weg. Maar het kan wel héél lang duren. Je hebt bijvoorbeeld Michael J. Fox, die heeft het al vanaf 1990." Dat is 33 jaar, toevallig ook de tijd dat Jette al te zien is als Laura.
Dat neemt niet weg dat het Jette niet in de koude kleren gaat zitten. "Het is wel heftig en confronterend, maar ik vind het mooi om te kunnen spelen en om te doen." De komende tijd worden de gevolgen van haar ziekte meer en meer merkbaar.
Parkinson en het gebruik van medicatie kan gevolgen hebben op het gedrag. Dat gaat Laura ook meemaken, zo verklapt Van der Meij al. "De omgeving gaat zien dat Laura aan het veranderen is. "Sommigen hebben door dat het met de ziekte te maken heeft, anderen ook totaal niet. Die denken: 'Wat doet ze raar, wat is ze eigenwijs?'
Van der Meij vindt het belangrijk om het verloop van de ziekte zo realistisch mogelijk in beeld te brengen en te benadrukken dat mensen met Parkinson meer zijn dan hun diagnose: "Daarom nemen we er ook een lange tijd voor. Want Parkinson duurt lang, niet alleen bij Michael J. Fox maar ook bij mensen in Nederland. We nemen er bewust de tijd voor om te laten zien dat het leven doorgaat, ook met Parkinson."
Dat het leven doorgaat voor Laura is duidelijk: Jette is momenteel op de Antillen voor buitenopnames van GTST.
Jack van Gelder keert definitief niet terug bij De Oranjewinter
11:26Malgosia geeft toe dat ze intiem is geweest met Joey in House of Villains: ‘Genoeg aanwijzingen’
10:55Tommy van Lent krijgt de volle laag van de groep in No Way Back VIPS: ‘Je mist een hersencel’
09:27Linda de Mol laat zich uit over nieuw seizoen Gooische Vrouwen
08:04De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers gaan bijna over hun nek van ‘culinaire’ maaltijd Hans