TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Jette van der Meij gaat voor de camera's van RTL Boulevard in op het feit dat haar personage Laura Selmhorst anderhalf seizoen geleden hoorde dat ze Parkinson heeft.
Daarmee leek een klok te gaan lopen wat betreft de houdbaarheid van Laura in de serie. Parkinson is een niet te genezen hersenaandoening die voor steeds meer klachten zorgt. De chronische ziekte beheerst het gros van haar verhaallijnen, maar dat betekent niet dat ze op het punt staat te verdwijnen.
Van der Meij wijst er fijntjes op dat de slopende ziekte een langzaam proces is. "Parkinson gaat niet meer weg. Maar het kan wel héél lang duren. Je hebt bijvoorbeeld Michael J. Fox, die heeft het al vanaf 1990." Dat is 33 jaar, toevallig ook de tijd dat Jette al te zien is als Laura.
Dat neemt niet weg dat het Jette niet in de koude kleren gaat zitten. "Het is wel heftig en confronterend, maar ik vind het mooi om te kunnen spelen en om te doen." De komende tijd worden de gevolgen van haar ziekte meer en meer merkbaar.
Parkinson en het gebruik van medicatie kan gevolgen hebben op het gedrag. Dat gaat Laura ook meemaken, zo verklapt Van der Meij al. "De omgeving gaat zien dat Laura aan het veranderen is. "Sommigen hebben door dat het met de ziekte te maken heeft, anderen ook totaal niet. Die denken: 'Wat doet ze raar, wat is ze eigenwijs?'
Van der Meij vindt het belangrijk om het verloop van de ziekte zo realistisch mogelijk in beeld te brengen en te benadrukken dat mensen met Parkinson meer zijn dan hun diagnose: "Daarom nemen we er ook een lange tijd voor. Want Parkinson duurt lang, niet alleen bij Michael J. Fox maar ook bij mensen in Nederland. We nemen er bewust de tijd voor om te laten zien dat het leven doorgaat, ook met Parkinson."
Dat het leven doorgaat voor Laura is duidelijk: Jette is momenteel op de Antillen voor buitenopnames van GTST.
Twee Europese grootmachten, één plek in de finale. Frankrijk en Spanje treffen elkaar vanavond in de halve finale van het WK voetbal waarin de aanvallende sterren aan beide kanten het verschil kunnen maken.
Estavana Polman laat zich niet uit het veld slaan: 'Schuift volgende maand gewoon aan in VI'
11:16Blijft Greetje te zien in Urk!? SBS6 geeft duidelijkheid
11:10Dit kun je verwachten van het nieuwe RTL-programma Nederland met Vakantie
09:45De Bondgenoten-kijkers gaan los om actie van Anouk
08:01De TV van gisteren: MAX Vakantieman begint nieuw seizoen met ruim 1 miljoen kijkers