TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
De cliffhanger eindigde met Bing die eindelijk ook het geklop hoorde waar Nina al weken door wordt geteisterd.
Bing neemt geen halve maatregelen en gaat de muur met een hamer te lijf om al snel een luidspreker en een camera te vinden. Ze bellen direct Alex de Boer maar de politie kan het IP-adres waar de camera mee verbonden was niet traceren. Ondertussen moeten Ludo en Janine toegeven dat hun dochter toch niet gek is.
Het lijkt Alex beter als Bing en Nina voorlopig ergens anders logeren. Ludo stelt zijn goed beveiligde landhuis voor, maar Bing, Nina en Janine verkiezen De Rozenboom. Bing krijgt zelfs Nola zo ver zich bij hen te voegen, maar Nola wil wel een eigen kamer én ze neemt Steef mee.
Dat zint Nina helemaal niets, zeker als Nola eigenwijs is en de volgende dag tegen alle afspraken in met Steef wegsluipt naar De Koning. Steef laat Bing weten waar ze zitten, maar dat is niet genoeg om hem Nina’s furie te besparen als ze terugkeren.
Wat Bing en Nola ook zeggen, Nina eist dat Steef per direct vertrekt. Nola besluit daarop ook weg te lopen naar Steef. Het duurt niet lang voordat Bing weet dat ze in het Paleis is, maar na alles wat hem is verweten laat Steef hem niet binnen. Bing besluit tot een compromis: laat Nola voorlopig maar bij hem blijven.
Er is immers al genoeg stress: de recherche heeft meerdere luidsprekers, microfoons en camera’s in huis en het atelier gevonden. De boosdoener lijkt de verwarmingsmonteur die weken geleden ineens op de stoep stond terwijl Nina dacht dat ze de afspraak vergeten was.
Alex wil van Nina een lijstje mogelijke verdachten en betrokkenen. Bing stelt Helen voor, de excentrieke Amerikaanse dame voor wie Nina de beruchte operajurk aan het maken is. Nina wil niet dat Helen hierover gebeld wordt, straks trekt ze de opdracht in en is al het werk voor niks geweest.
Ondertussen is Ludo z’n eigen onderzoek gestart. Hij heeft extra beveiliging opgetrommeld en probeert zich op te werpen als aanspreekpunt voor de recherche. Door alle stress wordt hij echter getroffen door een angstaanval als hij in Mercato zit. Tot overmaat van ramp is Janine er getuige van en nog erger: uitgerekend Andrea probeert hem te kalmeren.
Luuk stelde voor om Sam in huis te nemen zodat ze aan haar problemen kan werken, maar Linda wil haar gewelddadige dochter pertinent niet op de boot hebben. Daarom betaalt Luuk voor onbepaalde tijd een kamer voor Sam in De Rozenboom en vraagt hij Marwan een beetje op haar te letten.
Luuk vreest dat Sam worstelt met depressieve klachten en wil haar helpen, maar zij lijkt drukker met haar zoveelste businessplan dan met psychologische hulp zoeken. Ze wordt de avond stomdronken in het restaurant waarna Marwan met Luuk en Linda belt die aanhoren hoe Sam tekeer gaat.
Luuk heeft geen andere keus dan Sam terug naar de boot brengen, maar dat trekt Linda echt niet. Ze besluit zelf maar naar de Rozenboom te gaan. De volgende dag blijkt Troj een verrassende factor als hij Sam met kater en al zo ver krijgt dat ze helpt met de bouw van het loodsappartement.
Linda is hier van een afstandje getuige van en ziet dat haar dochter toch geen totaal monster is geworden. Maar de wonden zijn nog te vers om nu al onder één dak te wonen. Linda en Luuk verkassen naar De Rozenboom zodat Sam op de boot kan blijven.
Henk volgt Elly's advies op en Laura mee uit De Verpozing om samen wat leuks te doen Ze drinken eerst bij Henk thuis nog thee en daar heeft Laura het zichtbaar moeilijk om weer in haar oude omgeving te zijn. Als Henk een berichtje krijgt van zijn nieuwe vlam Elly durft hij daar niet met Laura over te praten.
Laura krijgt daardoor het idee dat Henk haar ineens weer wilde zien omdat hij nog gevoelens voor haar heeft, wat totaal niet wederzijds zou zijn. Ze heeft er geen idee van dat Henk die dag Elly al over de vloer krijgt voor een romantische avond die keurig eindigt omdat Elly gek genoeg erg de boot afhoudt.
Henk kan Laura de dag erop gerust stellen: ook hij wil uitsluitend vriendschappelijk contact met haar. Toch kan hij het nog steeds niet over zijn hart verkrijgen over Elly te vertellen.
Demi staat oog in oog met Diederik, de jongen met wie ze maanden geleden op date ging. Ze had het zo druk dat het verder niks is geworden, maar met hulp van Bizou plannen ze een tweede date. Diederik heeft echter meer interesse in Bizou en regelt dat het een dubbele date wordt met zijn vriend Wouter.
Tijdens het afspraakje wordt het Bizou en Demi al snel duidelijk dat Diederik een fuckboy is en ze besluiten hem op zijn nummer te zetten. Ze brengen hem en Wouter het hoofd op hol door voor te stellen in het Paleis verder te gaan, een kwartetje wordt zelfs geopperd. Maar als de meiden naar de wc gaan, sluipen ze snel de kroeg uit en blijven de jongens met de rekening achter.
Het avontuurtje met Diederik maakt de band tussen de meiden nog hechter. Dat baart Julian zorgen als hij ze wel heel gezellig ziet kletsen in De Koning. Hij drukt Demi nogmaals op het hart dat ze Bizou niet als zus moet gaan zien. Demi belooft emotioneel afstand te houden: ze zijn gewoon vriendinnen.
Elisa en Rik bereiden zich voor op de strafzaak tegen Ruud. Op het laatste moment besluit ze geen gebruik te maken van haar spreekrecht, maar tijdens de zitting stelt de rechter haar vragen waardoor ze toch haar verhaal moet doen.
De advocaat van Ruud probeert nog de geluidsopnames die Rik had gemaakt van zijn racistische uitlatingen niet als bewijs te laten gelden omdat ze illegaal waren gemaakt. Daar gaat de rechter niet in mee: de hele zaal hoort hoe Ruud denkt over mensen met een andere huidskleur.
In het slotpleidooi neemt Elisa toch nog het woord om te vertellen hoe ze als klein meisje machteloos moest toezien hoe haar vader in elkaar werd geslagen door een racist die er mee wegkwam. Ze hoopt op meer gerechtigheid voor zichzelf.
Na de zaak voelt Elisa zich bevrijd. Ze durft voor het eerst in maanden weer thuis te slapen, maar merkt dat ze dit na al die tijd met Rik zo saai vindt dat ze dezelfde avond nog terugkomt. Na een spontane opmerking van Rik besluit ze met hem samen te gaan wonen. Maar de dag erna krijgt Rik ineens een belletje van Shanti dat hij weigert te beantwoorden.
In Bazel is Stefano nog altijd bezig met de revalidatie en hij videobelt met Rik en Elisa om te laten zien wat hij al kan. Maar ondanks zijn vele oefeningen lukt het nog steeds amper om zelfstandig rechtop in bed te kunnen zitten.
Zijn omgeving ziet ook dat het niet geweldig met hem gaat. Als Ludo hem opzoekt in Bazel vindt hij zijn broer er moe uitzien en als Stefano met Rik en Elisa belt om te laten zien dat hij al beter kan zitten is Elisa eerder bezorgd dan blij: hij heeft in die vijf weken op bed echt veel ingeleverd. Stefano is niet happy met die 'steun' van zijn naasten.
Aan het eind van de week is Janine volop bezig met een eigen onderzoek naar de camera- en afluisterapparatuur die bij Nina is gevonden. Gek genoeg heeft Andrea ineens interesse in haar vorderingen, hij beweert dat Stefano hem heeft bijgepraat. Dus vertelt Janine wat ze weet.
Ludo is inmiddels ook terug uit Bazel. Hij is van plan om alle spullen van Janine zo snel mogelijk uit het landhuis te laten halen, maar wordt dan opgeschrikt door Henriette die doodsbang bij hem aanklopt. Ze is belaagd door een man die haar hardhandig uit probeerde te horen over Ludo.
Ludo vindt het een erg vaag verhaal, maar Henriette heeft beelden van haar belager dankzij de dashcam van haar auto. Als Ludo de opnames ziet kan hij zijn ogen niet geloven: het is de malafide paardenhandelaar Raoul Dieleman... Maar hij is dood!
En verder: Troj heeft een geel aura, Janine bespioneert de recherche en de nieuwe Nina heet Steef.
Deze BN'ers doen mee aan 'genadeloze' reeks Het Jachtseizoen: Most Wanted
11:42De startdatum van het nieuwe seizoen Flikken Rotterdam is eindelijk bekend
11:08Het seizoen van Carrie op Vrijdag zit erop: welk programma is straks op vrijdagavond te zien?
10:06Martine van Os beleeft spannend moment in gondel tijdens opnames We Zijn er Bijna!
10:00Philip Freriks vertelt over zijn nieuwe programma Oorlogsalbums: 'Net een soort CSI'