TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Een van de beste tot nu toe. De schrijvers hebben een jaartje overgeslagen om inspiratie op te doen en dat is te merken aan de scripts. De verhaallijnen zijn heel sterk. Het team heeft een nieuwe korpschef, Ana Vreysen, gespeeld door Janni Goslinga. Zij heeft redenen Dries en de rest te wantrouwen, waardoor we onszelf weer een beetje moeten bewijzen. Verder neemt Huub Stapels personage Hein Berg een interessante wending als hij verwikkeld raakt in allerlei nieuwe zaken.”
“Heel jammer, hij is een absolute meerwaarde voor de serie en voor het team. Huub gaf geregeld aanwijzingen waar ik veel aan heb gehad. Hij leerde me bijvoorbeeld hoe je beter speelt door zo min mogelijk te acteren: subtiel, naturel spel is heel krachtig. Ik ga hem missen als acteur én als mens, maar ik begrijp ook zijn verlangen andere dingen te gaan doen.”
“Goed! Ik vind het heerlijk om meer invloed te hebben op het grotere plaatje en dat maakt regisseren voor mij een van de leukste dingen om te doen. Je mag over alle elementen nadenken en meepraten: van het script tot de muziekkeuze. Je kunt zo iets afleveren wat echt helemaal van jezelf is. Dit seizoen heb ik aflevering 6 geregisseerd.”
“Mijn werk als marineofficier heb ik destijds zes maanden fulltime gedaan. Dat viel toen niet te combineren met acteren of produceren. Inmiddels richt ik me volledig op film en televisie. Met Paula van der Oest ben ik afgelopen jaar productiehuis Sunny Pictures gestart. Dat is nu een fulltimebaan. Er komt onder meer een grote film met Jean van de Velde aan en voor Netflix ontwikkelen we een dramaserie.”
“Mijn opa was marineofficier in de Tweede Wereldoorlog, en zijn verhalen fascineerden me al als kind. De opnamen voor Flikken waren een jaar uitgesteld en toevallig had ik net mijn opleiding tot reservist bij de marine afgerond. Ik houd van verantwoordelijkheid en van het avontuur dat dit werk met zich meebrengt.”
“Volgens mij is hij niet enorm veranderd, maar dat is inherent aan series als Flikken. Er is iedere week een nieuwe zaak, maar onze personages zijn archetypes die weinig ontwikkeling doormaken. In de kern blijft Dries een onstuimige jongen van ergens in de dertig die steeds dezelfde fouten maakt. Geen idee hoe lang ik dat overtuigend kan volhouden, maar daar zit ook voor mij de uitdaging als acteur. Uit elke scène het maximale willen halen is wat acteren voor mij zo leuk maakt. Zolang die passie er is, blijf ik spelen.”
Flikken Rotterdam is sinds 5 september 2025 iedere vrijdag om 20:30 uur te zien bij AVROTROS op NPO 1.
Partnerbijdrage
Wat gebeurt er als je de gevangenisdeuren open gooit en alle gevangenen weer de bewoonde wereld instuurt? Over dat intrigerende gegeven gaat de Duitse dramaserie A Better Place bij CANAL+.
Eerste beelden: Carrie ten Napel trekt met knaloranje rugzak door de Alpen
10:18GTST-jubileum: Alberts-familie keert terug
10:04Eric ineens gewild na B&B Vol Liefde-reünie: 'Het streelt mijn ego'
10:00Mark van Eeuwen reageert op vertrek collega Huub Stapel uit Flikken Rotterdam: 'Ga hem missen'
09:40Video: Ferry Doedens reageert op zijn terugkeer in GTST